Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 336
· Najnowszy użytkownik: Maksiqsab

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa Filatelistyczna Oława 2014

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.10.2014, 16:50 Okręg Wrocławski Wystawy
Wystawa Filatelistyczna Oława 2014
W dniach od 18 do 20 września 2014 r. w Ośrodku Kultury w Oławie odbyła się Okręgowa Wystawa Filatelistyczna "Oława 2014" zorganizowana w ramach obchodów 780 rocznicy lokacji miasta.
Swoje eksponaty prezentowało 41 wystawców z różnych miast naszego kraju, w tym 32 wystawców w grupie młodzieżowej. Organizatorzy wydali okolicznościowy katalog i medal, 3 kartki korespondencyjne, 3 okolicznościowe motywy mojego znaczka oraz stosowany był okolicznościowy stempel.
Na ceremonii zamknięcia wręczono dyplomy i medale, przyznane przez Sąd Konkursowy dla wystawców oraz rozlosowano nagrody i upominki dla publiczności, karnety wstępu do Parku wodnego Termy Jakuba, okolicznościowy znaczek pocztowy z ratuszem oławskim, czy monety wydane z okazji obchodów 780 rocznicy lokacji Oławy.
Złotą Odznaką Honorową PZF odznaczeni zostali: Ośrodek Kultury w Oławie, Gminna Spółdzielnia „S-CH” w Oławie, Stefan Synowiec, dyrektor ZDHiAR w Oleśnicy Małej, Srebrnymi Odznakami PZF odznaczono Mariana Plutę, Prezesa Zarzadu OTvK i Kazimierę Rudnicką, artystę plastyka, twórcę bardzo wielu wydawnictw okoliczności owych wystaw filatelistycznych. Brązową Odznaką Honorową PZF, członków oławskiego Koła, Kazimierza Pirożka i Władysława Terleckiego, a Brązową Odznaką za Zasługi dla PZF Ryszarda Karpińskiego.
Grand Prix wystawy wraz z nagrodą ufundowaną przez Posła na Sejm, Romana Kaczora, Jan Rybak z Tomaszowa Mazowieckiego, za eksponat Poczta w Tomaszowie Mazowieckim od 1824 r.. Nagrodę Specjalną wraz z pucharem ufundowanym przez Starostę Oławskiego, otrzymał Zdzisław Sacha z Oławy, za eksponat Wieś Polska. Nagrodę dla Najmłodszego Wystawcy otrzymała Maja Kaluta z Kamiennej Góry za eksponat Piękno w muszli zaklęte.
Wręczono również, przyznaną głosami zwiedzających wystawę Nagrodę publiczności tj.: 4 dniową wizytę w Parlamencie Europejskim, ufundowaną przez Panią Posłankę do Parlamentu Europejskiego Lidię Geringer de Oedenberg, którą otrzymał, za eksponat Rasy koni, Zdzisław Sacha z Oławy.
Za okazaną wszelka pomoc, Komitet Organizacyjny skład serdeczne wyrazy podziękowania i wdzięczności Protektorowi Wystawy Franciszkowi Październikowi, Patronom, Lidii Oringer De Oedenberg Posłance do PE, Romanowi Kaczorowi Posłowi do Sejmu RP, Zdzisławowi Brezdeniowi Staroście Oławskiemu i Andrzejowi Mikodzie Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Oławie, wszystkim członkom Komitetu Honorowego Wystawy, instytucjom i organizacjom, firmom, sponsorom i darczyńcom oraz patronom medialnym, Gazecie Powiatowej, Oławskiej Telewizji Kablowej, Oławskiemu Serwisowi Informacyjnemu i Internetowemu Radiu HIT Oława, a także oławskim współorganizatorom, Urzędowi Miejskiemu, Starostwu Powiatowemu, Bankowi Spółdzielczemu, Termom Jakuba, Centrum Sztuki, ZO PZF we Wrocławiu oraz Regionalnemu Koordynatorowi ds. Filatelistyki we Wrocławiu i Poczcie Polskiej S.A.


Za Komitet Organizacyjny Wystawy
Przewodniczący KOW
Zdzisław Sacha
facebookDrukuj
 • Odznaka dla Ośrodka Kultury w Oławie

 • Otwarcie OWF "Oława 2014"

 • Stoisko Poczty Polskiej

 • Patroni i goście wystawy

 • Nagroda Publiczności

 • Wręczenie Nagrody Publiczności

 • Znaczek personalizowany "Oława 2014"

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.