Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 227
· Najnowszy użytkownik: susannaol3

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie Klubu "Silesiana" w Rudzie Śląskiej

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 03.11.2014, 22:12 KZF Silesiana Okręg Śląsko-Dąbrowski
Spotkanie Klubu "Silesiana" w Rudzie ŚląskiejNa zaproszenie Zarządu Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej liczne grono członków Klubu Zainteresowań Filatelistycznych „Silesiana” PZF wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Filatelisty '2014 w dniu 09 października 2014 r. w gościnnych podwojach Filii Nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej-Halembie.
Po zakończeniu tego spotkania odbyło się doroczne zebranie członków „Silesiany” z udziałem wielu uczestników biorących udział we wcześniejszych obchodach święta filatelistów. Spotkanie rozpoczął prezes Klubu kol. Karol Micza, który złożył rezygnację z pełnionej od kilkunastu lat funkcji, ze względów zdrowotnych. Z funkcje sekretarza zrezygnował też kol. Janusz Manterys - ze względu na nadmiar obowiązków wynikających z prezesury w Beskidzkim Okręgu PZF. Po długiej i konstruktywnej dyskusji organizacyjnej członkowie Klubu wybrali nowy zarząd w składzie:
- kol. Jerzy Lehmann – przewodniczący,
- kol. Jan Olchowik – wiceprzewodniczący,
- kol. Krzysztof Pawliszak – sekretarz.
- kol. Jiří Král - członek zarządu
Nowo wybrany prezes KZF „Silesiana” PZF serdecznie podziękował kolegom Karolowi Micza i Januszowi Manterysowi za wieloletnią, owocną działalność i duży, osobisty wkład na rzecz „Silesiany”. Kol. Jan Olchowik zaprezentował zebranym
swoje najnowsze opracowanie pt. „Korespondencja pocztowa okresu I wojny światowej w regionalnym zbiorze filatelistycznym” wydanym staraniem Zarządu Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej, zaś wszyscy zebrani otrzymali po 1 egz. tego opracowania w formie upominku filatelistycznego. Po dyskusji i ramowym nakreśleniu planu najbliższych działań klubowych kol. Jerzy Lehmann zaprosił
wszystkich do Opola na pokaz filatelistyczny pt. „Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej” połączony ze spotkaniem środowiska lokalnych działaczy PZF w czytelni Biblioteki Wojewódzkiej im. E. Smołki w Opolu ul. Piastowska 18-20 w dniu 04 listopada 2014 r.(worek) o godz.17:00. Będzie to również znakomita okazja na kolejne spotkanie członków Klubu Zainteresowań Filatelistycznych „Silesiana” PZF. Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Krzysztof Pawliszak
Sekretarz KZ ”Silesiana” PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.