Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 223
· Najnowszy użytkownik: Bonhomming

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie wigilijne w Ostrzeszowie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 31.12.2014, 14:07 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Okręg Śląsko-Dąbrowski
     Jak co roku w Ostrzeszowie odbyło się spotkanie przy wigilijnym stole filatelistów z Kępna, filatelistów ostrzeszowskich z Koła PZF przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury oraz zaproszonych gości. Spotkanie było to siódmym spotkaniem i odbyło się 12 grudnia 2014 roku. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: burmistrz M i G w Ostrzeszowie – Mariusz Witek, Zofia Witkowska-członek Zarządu Powiatu, członek Zarządu ZGPZF - były prezes Zarządu Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego Andrzej Nowak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZGPZF - prezes Oddziału w Zabrzu Jan Duer wraz jego zastępcą - Andrzej Nowak oraz grupa gości z Kępna - prezes Koła PZF- Edward Stankowiak, Wiesław Walas-dyrektor Biblioteki Powiatowej, Mirosław Łapa-redaktor naczelny Tygodnika Kępińskiego, Maria Maciejewska- pracownik poczty w Kępnie, media lokalne: Czas Ostrzeszowski i Nasze Strony.

     Dokonano podsumowania działalność za 2014 rok w Ostrzeszowie i Kępnie, prezes koła w Ostrzeszowie H. Dembski stwierdził; - Rok 2014 był rokiem związanym z kanonizacją Jana Pawła II, w związku z tym większość inicjatyw dotyczyła tego wydarzenia. Z tej okazji odbyła się wystawa w galerii OCK pt.”JAN PAWEŁ II ŚWIĘTY”, wydaliśmy pamiątkowe koperty i kartki okolicznościowe, znaczki spersonalizowane i stosowany był datownik. Zorganizowano również pocztę specjalną, z Watykanu wysłano 95 kopert i ponad 100 kartek okolicznościowych. Przesyłki zostały ostemplowane datownikiem okolicznościowym z okazji kanonizacji Jana Pawła II i powróciły do kraju. Dodatkowo wystawa była prezentowana w Wieruszowie.

     E. Stankowiak podkreślił, że promowaliśmy naszą działalność, aby zaszczepić wśród nowych adeptów bakcyl filatelistyczny. Oprócz tego zorganizowano wystawę poświęconą kanonizacji Jana Pawła II, wydano wiele kartek pocztowych, znaczków i stempli okolicznościowych z okazji rocznicowych lokalnych wydarzeń – mówił E. Stankowiak.

     W trakcie spotkania przedstawiciele Zarządu Głównego PZF i prezesi obu Kół PZF nagrodzili specjalnymi wyróżnieniami osoby zasłużone dla propagowania filatelistyki w południowej części Wielkopolski. Srebrne Honorowe Odznaki PZF otrzymali; Bernarda Zaremba (opiekun koła młodzieżowego w Szkole Podstawowej w Mikstacie), Maria Maciejewska ( poczta Kępno), Zdzisław Filipczak, Marian Kobielski ( Koło PZF Ostrzeszów). Zarząd Główny odznaczył srebrną odznaką „ Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki” Krzysztofa Scheffsa – członek PZF od 1955 roku, współzałożyciel wspólnie z swym ojcem w 1958 roku Koła PZF w Kępnie oraz Henryka Dembskiego-prezesa Koła PZF przy OCK w Ostrzeszowie, promotora filatelistyki Południowej Wielkopolski.

     Marian Kucharzak za napisanie i wydanie książki pt. „Bralin, pocztowa historia” otrzymał z rąk J. Duera Medal nr 423 z dyplomem„ Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych”.

     Koło PZF w Kępnie uhonorowało Wiktora Bystrego za 45 lat wystawiennictwa filatelistycznego w kraju i zagranicą.

     Uhonorowano w formie podziękowań osoby, które znacznie przyczyniły się do przekazania 1% należnego podatku na rzecz filatelistów Południowej Wielkopolski.

     Od kilku lat prezesi Kół PZF z Ostrzeszowa Kępna i Wieruszowa przyznają tytuł „Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski” za 2014 rok. Kapituła ten zaszczytny tytuł przyznała Grzegorzowi Gałązce – za udostępnienie zdjęcia na wydawane walorów filatelistycznych związanych z kanonizacją JP II, Marii Morta – za pozyskiwanie środków finansowych na rzecz filatelistów, redakcji Tygodnika Kępińskiego – za wspieranie działalności filatelistycznych w prasie lokalnej, w imieniu zespołu redakcyjnego przyznany tytuł odebrał M. Łapa.

     Po przełamaniu się opłatkiem i modlitwie, którą prowadził ks. Jacek Pochanke, 35 osób uczestniczyło w świątecznej i radosnej atmosferze i kosztowało potrawy wigilijne. Wśród potraw były: zupa grzybowa z uszkami, karp, kapusta z grochem i grzybami, pierogi z kapustą, sałatka śledziowa, makowiec, kawa, herbata, kompot z suszonych owoców i owoce. Podczas spożywania wigilii wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie kalendarz filatelistyczny na 2015 rok z pachnącą świąteczną świeczką, a uczestnicy wigilii z 2013 roku otrzymali pamiątkowe zdjęcie od Grażyny Nelec, pamiątkową kartkę pocztową z okazji 25-lecia Tygodnika Kępińskiego wszystkim przekazał redaktor M. Łapa. Prezes E. Stankowak przygotował dla wszystkich specjalną kopertę ostemplowaną datą 12.12 2014 r.


Zdjęcia: Grażyna Nelec
Informacja: Henryk Dembski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.