Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: Robertwrelm

free counters

stat4u

Aktualności

Nowy Prezes Okręgu Warszawskiego

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 16.03.2015, 22:27 Okręg Warszawski Inne
Okręg Warszawski
W dniu 14 marca br. w Okręgu Warszawskim odbyło się trzecie, w tej kadencji, Nadzwyczajne Walne Zebranie Wyborcze, którego celem był wybór nowego Prezesa zarządu. Poprzednie dwa Nadzwyczajne Walne Zebrania odbyły się 22 września 2012 r. i 23 listopada 2013 r. Chciałoby się przywołać polskie przysłowie: do trzech razy sztuka…
Zebranie otworzył pełniący obowiązki prezesa Zarządu OW Kol. Zygmunt Żurek, wiceprezes Zarządu. Powitał on przybyłych Delegatów i Gości: Prezesa ZG PZF Kol. Henryka Monkosa oraz Prezesa Honorowego PZF Kol. Henryka Białka. Na Przewodniczącego Zebrania Delegaci wybrali Kol. Andrzej Jarzynkowskiego, sekretarza Zarządu OW.
Na Nadzwyczajne Walne Zebranie przybyło 39 Delegatów z ogólnej liczby 51, co pozwoliło na rozpoczęcia zebrania w pierwszym terminie. Po zatwierdzeniu porządku obrad przyjęto dokumenty: Regulamin Obrad i Ordynację Wyborczą oraz powołano Komisje Zebrania.
Do komisji Wyborczej został zgłoszony kandydat Zarządu OW Kol. Bohdan Subocz. Z sali nie zgłoszono innych kandydatów. W głosowaniu tajnym na Kolegę B. Subocza oddano 39 głosów, a wiec wybór był jednomyślny - nikt z Delegatów nie skreślił jedynego kandydata. Wybór potwierdziła gorąca owacja.
Po wyborze, nowy Prezes przedstawił główne tezy do dalszej pracy Zarządu. Kim jest nowy Prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego? Urodził się w 30 maja 1938 roku w Warszawie. Inżynier. Do PZF wstąpił w 1963 roku. Członek Honorowy PZF. Zainteresowania jego koncentrują się na pracach badawczych. Jego „ukochanym dzieckiem” jest prowadzona przez niego Biblioteka Okręgu Warszawskiego, która od stycznia tego roku jest biblioteką związkową.
Wybór Kolegi Bohdana Subocza na Prezesa Zarządu OW jest czymś wyjątkowym w historii PZF. Chyba jeszcze nikt czegoś podobnego w PZF nie dokonał, gdyż nikt nie został wybrany ponownie na prezesa okręgu po upływie 38 lat od pierwszego wyboru!!! Nowy prezes był już prezesem Zarządu Okręgu Warszawskiego w latach 1977-1981.
Ponieważ Zebranie odbywało się lokalu położonym w odległości ok. 200 metrów od siedziby Zarządu OW, Delegaci po zakończeniu Zebrania zostali zaproszeni do nowej siedziby, której obecny wystrój nadał właśnie Bogdan Subocz, a obecnie będzie on jej Gospodarzem.

Andrzej Jerzynkowski
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Andrzej Nowak dnia marzec 16 2015 22:58:49
#2 | Adam Szuler dnia marzec 16 2015 23:19:21
Gratulacje dla nowo wybranego prezesa. Jednak z drugiej strony chyba nie ma z się z czego cieszyć patrzac na metrykę nowego prezesa. Niestety młodych ambitnych i chcacych działać ludzi brak.
#3 | Januszek dnia marzec 18 2015 02:05:31
Gratuluję Oddziałowi dobrego Prezesa i życzę Prezesowi zdrowia, siły i wszelkiej pomyślności
#4 | TaWicz dnia marzec 22 2015 10:38:34
Gratulacje i dla BOGDANA i dla OKRĘGU - bardzo mądra i przemyślana decyzja Delegatów Okręgu Warszawskiego! Oby za nią poszło silne wsparcie Prezesa w pracy przez działaczy Okręgu...! Pozdrawiam - Tadeusz Wincewicz

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.