Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa w Bralinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 03.05.2015, 08:50 Okręg Śląsko-Dąbrowski Wystawy
Okręg Śląsko-Dąbrowski
Koło PZF im. T. P. Potworowskiego w Kępnie wspólnie z parafią rzymskokatolicką pod wezwanie św. Anny w Bralinie jest organizatorem wystawy pod nazwą „Pielgrzymując po świecie - osiągnąć świętość” dotycząca Jana Pawła II. W piątek 24 kwietnia br., w Bralinie uroczyście otwarto wystawę. Jest to kolejna wystawa zorganizowana przez filatelistów Południowej Wielkopolski z okazji obchodów roku 2015 Roku św. Jana Pawła II. W otwarciu wystawy filatelistycznej udział wzięli między innymi: poseł RP Bożena Heńczyca, z-ca wójta Gminy Bralin Robert Kieruzal, przewodnicząca Rady Gminy Bralin Kazimiera Kupczak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej Marian Lorentz, ks. Kanonik Roman Krzyżaniak, prezes koła PZF w Kępnie Edward Stankowiak, filateliści z Kępna i Ostrzeszowa oraz mieszkańcy Bralina. Wystawę zaprezentowano na 50-ciu ekranach, przedstawiając materiały filatelistyczne dotyczące pielgrzymek papieża po świecie, plakaty, zdjęcia Jana Pawła II oraz medale wydane ze wszystkich 104 pielgrzymek papieża po świecie. Wszystko jest z kolekcji filatelisty Koła PZF w Kępnie – mieszkańca Bralina Tadeusza Hanuszewicza, wystawa potrwa od 24.04 do 20.05 2015 r.

Prezes E. Stankowiak w swoim otwarciu mówił: - Gdyby oceniać człowieka pod względem ilości znaczków, jakie mu poświęcono, to drugiego tak bogato znaczkami obdarowanego się nie znajdzie. Wszystkie praktycznie państwa świata wydały znaczki z jego osobą, dlatego że papież tam bywał.
Ks. Kanonik R. Krzyżaniak wspomniał: - Jak wiemy, filatelistyka to nie jedyne miejsce, gdzie umiejscowiony jest wizerunek, postać Jana Pawła II. To jest ważna postać w życiu naszej ojczyzny i świata. Należy nam właśnie takie osoby upamiętniać i o nich mówić, bowiem poprzez to, co wnoszą swoim życiem, my też stajemy się lepsi. Miałem okazję pieszo iść do Rzymu, jako jeszcze młody człowiek. Kontakt z papieżem był wyjątkowy, wystarczyło spojrzenie Ojca Świętego w oczy i wydawało mi się, że on wszystko o mnie wie i że jestem dla niego najważniejszy. Niech on będzie dla nas ważny w naszym życiu.
Z tej okazji filateliści przygotowali znaczek spersonalizowany z wizerunkiem kościoła pw. św. Anny w Bralinie oraz znaczek z wizerunkiem JP II, dwa dodatkowe stemple okolicznościowe, koperty, wszystko dostępne było na stoisku pocztowym podczas otwarcia wystawy, stoisko przygotowane zostało przez Urząd Pocztowy w Kępnie.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.