Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 319
· Najnowszy użytkownik: florencefj60

free counters

stat4u

Aktualności

Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego rozstrzygnięty

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 21.05.2015, 22:00 Okręg Wrocławski Inne
Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego rozstrzygnięty
Na początku tego roku w dniu 2 stycznia Klub Zainteresowań Polskiego Związku Filatelistów „Olesnicoviana” ogłosił konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego z okazji 760-lecia nadania praw miejskich Oleśnicy. Stosowne informacje (regulamin) ukazał się w miesięczniku „Filatelista” a także na portalu internetowym kzp.pl oraz stronie internetowej Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów. Informacja ta została także przesłana drogą mailową do placówek oświatowych w Oleśnicy oraz na terenie powiatu oleśnickiego. Termin nadsyłania prac wyznaczono na ostatni dzień marca (decydowała data nadania z datownika pocztowego). Dzięki szerokiej informacji o konkursie do oceny nadesłano 111 prac z całej Polski. Jest to dość znaczącym wynikiem biorąc pod uwagę, że na podobny konkurs na projekt plakatu miejskiego organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu wpłynęły tylko 22 prace. Na nasz konkurs najwięcej prac zostało przygotowanych rzecz jasna przez uczniów oleśnickich szkół podstawowych i gimnazjów, z których najliczniejszą grupą (32 prace) była młodzież z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Janusza Korczaka. Ponadto projekty znaczków nadeszły także z Tychowa Starego, Iławy, Końskich, Oławy, Słupi Koneckiej, Bydgoszczy, Sośnicowic i Warszawy. Decyzją zarządu Klubu została powołana Komisja Konkursowa w skład której weszli: Joanna Rupnicka (regionalny koordynator ds. filatelistyki BMiF Poczty Polskiej we Wrocławiu), Ewa Roczeń-Pawlak (koordynator sprzedaży i sieci Poczty Polskiej - Region Sieci Wrocław), Marzanna Strumecka (naczelnik Urzędu Pocztowego Oleśnica Śląska 1), Katarzyna Kijakowska (redaktor naczelna tygodnika „Oleśniczanin”), Krzysztof Dziedzic (redaktor naczelny tygodnika „Panorama Oleśnicka”) a także przedstawiciele naszego klubu: Adam Szuler (prezes Klubu Zainteresowań PZF „Olesnicoviana”) i Łukasz Kaczmarek (wiceprezes Klubu Zainteresowań PZF „Olesnicoviana”). Ostetecznie na obrady do świetlicy Urzędu Pocztowego Oleśnica Śląska 1 w dniu 16.04.2015 z redakcji „Oleśniczanina” w zastępstwie przybyła Karolina Jurek.
Po słodkim poczęstunku w postaci pysznego ciasta i wypiciu aromatycznej kawy Komisja Konkursowa przystąpiła do pracy. Z racji tego ze konkurs zgodnie z regulaminem miał być początkowo oceniony w dwóch grupach tzn. szkoła podstawowa i gimnazjum co byłoby trochę krzywdzące dla najmłodszych uczestników, postanowiono w celu dokonania sprawiedliwszej weryfikacji dokonać podziału podstawówki na klasy I-III oraz IV-VI. Zgodnie z sugestią p. Krzysztofa Dziedzica zdecydowano także włączyć prace nadesłane przez dzieci przedszkolne do grupy klas I-III szkoły podstawowej. Kolejnym acz bardzo smutnym obowiązkiem było wyłączenie z oceny prac niespełniających warunków regulaminowych. Z powodu braku napisu POLSKA, błędnego zapisu nominału na projekcie lub jego całkowitego braku zostały wyeliminowane 24 prace. Najbardziej smuci fakt, że niektóre z nich miały bardzo realne szanse na zwycięstwo. Niestety tutaj wyszedł brak kontroli finalnej pracy podopiecznego ze strony opiekuna pod kątem wypełnienia warunków regulaminowych. Ostatecznie po burzliwych obradach i dyskusji Komisja Konkursowa przyznała:
- w kategorii szkoła podstawowa (klasy I – III):
I miejsce: Sandra Biały – klasa III a, SP nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie
II miejsce: Natalia Wiewiór – klasa III a, SP z OI nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy
III miejsce: Oliwia Sztal – klasa III b, SP nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy
wyróżnienia: Nadia Chowańska – klasa I e, SP nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy; Karol Mróz – klasa III c, SP nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie; Kaja Mosiak – lat 9, SP nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy; Hanna Piskozub – klasa III b, SP nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy; Kamil Kubiczek – lat 9, SP nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy oraz Julia Kisicka – lat 6, Niepubliczne Przedszkole „Źródełko” w Bydgoszczy.
- w kategorii szkoła podstawowa (klasy IV – VI):
I miejsce: Jakub Krzekotowski – klasa V c, SP z OI nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy
II miejsce: Daniel Gwiżdż – klasa IV e, SP z OI nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy
III miejsce: Dominika Myszka – klasa V, Młodzieżowe Koło Filatelistyczne przy SP w Tychowie Starym
wyróżnienia: Dominika Białecka – klasa IV a, SP nr 2 w Końskich; Laura Stępień – klasa IV b, SP nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy; Gabriela Pomorska – klasa VI, SP w Tychowie Starym oraz Wiktoria Gawlik – klasa IV, SP im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach.
- w kategorii gimnazjum:
I miejsce: Weronika Sztandera – klasa III b, I Publiczne Gimnazjum w Słupi
II miejsce: Weronika Oliwa – klasa II, Młodzieżowe Koło Filatelistyczne przy SP w Tychowie Starym
III miejsce: Natalia Jednoróg – klasa II, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Sybiraków w Oleśnicy
wyróżnienia: Karolina Kalińska – klasa II, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.
Sybiraków w Oleśnicy; Julia Szelwach – klasa III a, Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy; Aleksandra Wilk – klasa I b, I Publiczne Gimnazjum w Słupi oraz Magdalena Szymkiewicz – klasa II b, I Publiczne Gimnazjum w Słupi

Laureaci oraz autorzy prac wyróżnionych otrzymają okolicznościowe dyplomy oraz nagrody w postaci ksiąg znaczków, folderów filatelistycznych, katalogów znaczków, klaserów i różnych innych drobnych gadżetów pocztowo-filatelistycznych. Dodatkowo autor zwycięskiej pracy z każdej kategorii wiekowej otrzyma piękny list gratulacyjny od znakomitej projektantki znaków pocztowych – Marzanny Dąbrowskiej a także jego praca zostanie wydana w postaci MojegoZNACZKA i na kartce okolicznościowej, którą wyda w czerwcu Poczta Polska – RS Wrocław.
Wszystkie prace które zostały nadesłane na konkurs można zobaczyć na profilu Klubu Zainteresowań PZF „Olesnicoviana” na Facebooku.
Pragnę złożyć podziękowania wszystkim członkom Komisji Konkursowej za przyjęcie zaproszenia do udziału w jej obradach, naczelnikowi UP Oleśnica Śląska 1 – Marzannie Strumeckiej za udostępnienie pomieszczenia na czas obrad Komisji, Grażynie Błażejak za przekazanie nagród, Joannie Rupnickiej za współorganizację tego konkursu oraz redakcjom "Panoramy Oleśnickiej" i "Oleśniczanina" za zamieszczenie na swoich łamach wszelkich informacji o konkursie.

Adam Szuler
facebookDrukuj
  • Joanna Rupnicka wybiera najładniejszą pracę

  • Praca Sandry Biały

  • Praca Jakuba Krzekotowskiego

  • Praca Weroniki Sztandery

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.