Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 1
Redakcja

· Łącznie użytkowników: 667
· Najnowszy użytkownik: ibynaha

free counters

stat4u

Aktualności

Międzynarodowe Targi Filatelistyczne Fila Expo w Warszawie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 13.08.2015, 22:20 ZG PZF Inne
Międzynarodowe Targi Filatelistyczne Fila Expo w Warszawie
Polski Związek Filatelistów już po raz czwarty ma zaszczyt uczestniczyć na zasadach partnerskich w międzynarodowych targach numizmatyczno-filatelistycznych MONETY EXPO WARSAW i FILA EXPO WARSAW, które odbędą się w dniach 11-12 września 2015 roku na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14.

To największe - jak dotychczas - przedsięwzięcie na polskim rynku kolekcjonerskim pod względem formuły i rozmachu, skupiające coraz więcej wystawców i kupców filatelistycznych, którzy zaprezentują swój szeroki materiał handlowy. Na specjalnych stoiskach będzie można bezpośrednio obejrzeć i nabyć znaczki Poczty Polskiej i innych poczt świata, całości pocztowe, całostki, czy też większe kolekcje filatelistyki tradycyjnej i tematycznej. Ofertę uzupełni materiał filokarystyczny. Silną reprezentację stanowić będą czołowi europejscy producenci artykułów kolekcjonerskich z najnowszą ofertą klaserów, albumów, hawidów, lup, koszulek ochronnych i wielu innych akcesoriów filatelistycznych. Równie silne będzie otoczenie pokrewnej branży numizmatycznej.

Polski Związek Filatelistów na specjalnie zorganizowanym stoisku zaprezentuje swój dorobek organizacyjny. Redakcja związkowego periodyku „Filatelisty” chętnie podzieli się informacjami na jego temat, zbierze opinie a także udostępni archiwalne numery czasopisma. Będzie też można oczywiście nabyć aktualne egzemplarze. PZF zapewni również obecność eksperta PZF, który nieodpłatnie postara się zbadać autentyczność Państwa walorów filatelistycznych i ewentualnie dokonać wstępnej wyceny. Również inni członkowie i rzeczoznawcy ZG PZF chętnie podzielą się wiedzą i udzielą informacji na temat członkostwa w PZF, dostępnej literatury i innych nurtujących gości pytań. Jest to więc doskonała okazja nie tylko dla zaawansowanych kolekcjonerów ale też osób nie związanych z kolekcjonerstwem do pogłębienia swojej wiedzy i uzyskania wartościowych porad oraz wymiany poglądów.
W ramach imprez targowych Klub VARSAVIANA działający przy Okręgu Warszawskim PZF, we współpracy z Kolegium Wystawiennictwa Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów, zorganizuje nie konkursową Wystawę Filatelistyczną VARSAVIANA 2015, której tematem przewodnim będzie „100 LAT POCZTY MIEJSKIEJ W WARSZAWIE”. Na wystawie zobaczymy ciekawe eksponaty poświęcone pocztom miejskim w okupowanej Polsce, a także inne- obrazujące walki Polaków na frontach pierwszej i drugiej wojny światowej np.: Poczta miejska w Warszawie 1916-1918, Poczty miejskie 1916-1918, Warszawa w latach 1914-1919, Legiony Polskie 1914-1918, Poczty obsługujące Legiony Polskie 1914-18, Formacje lotnicze Armii gen J. Hallera 1917 – 1923.
Organizatorom udało się zebrać ciekawe eksponaty prezentujące tę dziedzinę kolekcjonerstwa.

Również Poczta Polska weźmie i tym razem aktywny udział w Targach jako główny Wystawca. Na tę okoliczność wyemituje specjalne, personalizowane znaczki z logiem targów oraz zaprezentuje kolekcjonerom najnowszą ofertę filatelistyczną na rok 2015 r.
Serdecznie zapraszamy!

Marcin Wysocki
Zarząd Główny PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.