Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 223
· Najnowszy użytkownik: Bonhomming

free counters

stat4u

Aktualności

Świąteczna Poczta Szkolna w ostrzeszowskim gimnazjum

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 16.12.2015, 22:21 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Okręg Śląsko-Dąbrowski
Po raz szósty, 14 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 2 im. Karola Wojtyły w Ostrzeszowie zorganizowano Świąteczną Pocztę Szkolną, jako formę zabawy edukacyjnej dla młodzieży. Dziś w świecie telefonii komórkowej i internetu maleje tradycja przesyłania życzeń poprzez kartki pocztowe lub widokówki. Zauważalne jest to szczególnie podczas wycieczek szkolnych, kiedy młodzież ma trudności z prawidłowym zaadresowaniem kartki pocztowej, czy też z napisaniem życzeń. Obecnie wśród młodzieży preferowane jest przesyłanie życzeń poprzez SMS czy e-maila.
Dla podtrzymania tradycji składania życzeń świątecznych, kontynuowany jest pomysł Świątecznej Poczty Szkolnej. Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie przygotowuje specjalne znaczki oraz stempel, a młodzież własnoręcznie przygotowuje kartki świąteczne. Kartki z odręcznie napisanymi życzenia z okazji świąt bożonarodzeniowych czy noworocznych, przesyłane są do kolegów i koleżanek na terenie gimnazjum. Ze wszystkich wykonanych kartek nauczyciele języka polskiego i plastyki wybiorą te najładniejsze oraz te z najpiękniejszymi życzeniami.
Laureaci, oprócz wysokich ocen, zostaną uhonorowani nagrodami przygotowanymi przez Koło PZF. Szkolne stoisko pocztowe przygotowała młodzież z opiekunem Arturem Zaremskim, który odpowiedzialny jest za promocję filatelistyki wśród młodzieży gimnazjum z ramienia Koła PZF.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.