Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie opłatkowe gostyńskich filatelistów

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 14.01.2016, 20:32 Okręg Wielkopolski Inne
Okręg Wielkopolski
Członkowie Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu rok 2016 rozpoczęli tradycyjnie od spotkania opłatkowego. Odbyło się ono 8 stycznia w sali miejscowego Domu Dziennego Pobytu. Gośćmi spotkania byli m.in. ksiądz prałat Artur Przybył, prof. Maciej Kandulski - prezes Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Związku Filatelistów w Poznaniu, Anna Plewa-Środa - koordynator do spraw filatelistyki Biuro Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej w Poznaniu, Sławomir Tomków - Poczta Polska, Robert Marcinkowski – starosta gostyński, Jerzy Kulak - burmistrz Gostynia, Marek Banaszak - prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Jerzy Różański z Nadleśnictwa Piaski, Monika Bielka - właścicielka salonów meblowych „Mirage”, Robert Czub dyrektor Muzeum w Gostyniu, Krzysztof Doliński - właściciel firmy Dol-Trans-Tour w Gostyniu, Marek Komorowski - właściciel Drukarni „Real”, Grzegorz Kaniewski - członek katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana Oddział w Gostyniu.
Po odśpiewaniu kolędy i przełamaniu się opłatkiem prezes Koła Andrzej Dudek przedstawił w firmie ustnej i elektronicznej sprawozdanie z działalności za 2015 rok. Przypomniał m.in., że gostyńscy filateliści w minionym roku zorganizowali m.in. dwie wystawy w czasie „Nocy Muzeów” - „Polska na Olimpjadę” ze zbiorów filatelistycznych dr. Romana Babuta z Warszawy i w listopadzie wystawę „Przyroda świata. 70 lat Nadleśnictwa Piaski”. Członkowie Koła byli też czynnymi wystawcami na wystawach konkursowych: MFW Głogów 2015 oraz KWF „Żołnierz Polski podczas II wojny światowej – Koszalin 2015”. W obu przypadkach zorganizowaliśmy wyjazdy na palmaresy.
Jednym z ostatnich punktów spotkania było omówienie planów działalności gostyńskiego Koła PZF w roku 2016 i uczczenie chwilą ciszy zmarłego niedawno Stanisława Piotrowiaka - jednego z założycieli gostyńskiego Koła PZF.
Podczas spotkania goście z uznaniem wyrażali się o działalności naszego Koła, życzyli gostyńskim filatelistom wszelkiej pomyślności w nowo rozpoczętym roku oraz zapewnili, że w miarę możliwości w dalszym ciągu będą wspierać nasze przedsięwzięcia.

Andrzej Dudek
Fot. Robert Czub
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.