Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa Literatury Filatelistycznej

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 11.02.2016, 22:18 Okręg Warmińsko-Mazurski Wystawy
Wystawa Literatury Filatelistycznej
Fachowa literatura filatelistyczna, ze względu na swoje znaczenie dla wielu innych klas wystawienniczych, zasługuje na specjalne traktowanie. Można nawet powiedzieć, że bez literatury filatelistycznej nie byłoby innych klas wystawienniczych.
Prezentacja eksponatów literatury filatelistycznej na naszych wystawach wyglądała jeszcze niedawno inaczej niż w początkach wystawiennictwa w końcu XIX wieku i w pierwszej połowie XX wieku. Wtedy znajdowały się zawsze one na poczesnym miejscu każdej ekspozycji. Obecnie – za wyjątkiem znaczących wystaw rangi międzynarodowej – nie znajdziemy eksponatów literatury filatelistycznej w sposób, na który ta klasa z pewnością zasługuje.
Ważnym punktem jest także forma prezentacji informacji w katalogu wystawy filatelistycznej. Powinna ona spełniać nast. standard: oprócz nazwiska autora i tytułu opracowania, także sposób nabycia danej pozycji (kontakt z autorem lub wydawnictwem oraz cena wraz z wysyłką).
Co jest ważniejsze: forma opracowania, czy jego treść? Znaczenia i głębokości badań nie da się ocenić patrząc tylko na okładkę. Decyduje przecież zawartość i sposób jej prezentacji. A na analizę tych dwóch ważnych aspektów nie było u nas czasu. Jurorzy powinni mieć zatem możliwość dogłębnego zapoznania się z eksponatami. Jak to zrobić? Wymyślili to inni, a my zrobimy to w Iławie.
Mając to wszystko na uwadze postanowiliśmy zorganizować podczas Zjazdu PZF w Iławie, we wrześniu br. Krajową Wystawę Literatury Filatelistycznej I stopnia. Będzie to pierwsza od OWF w Warszawie w 2014 roku wystawa rodzimej literatury filatelistycznej. Ze względu na sposób oceny oraz prezentacji będzie to z pewnością nowatorska impreza w naszym kraju. Regulamin SREV dla klasy LIT znajduje się w zakładce „Zasady wystaw konkursowych. Termin zgłoszeń upływa 10. kwietnia br.
[KOW]
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.