Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Powitanie wiosny w Koszalinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 28.03.2016, 12:07 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
W cyklu rocznych zamierzeń koszalińskich filatelistów było zorganizowanie w marcu uroczystego powitania wiosny. Kilka tygodni wcześniej odbyły się spotkania z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 6 w Koszalinie. Dzieci zapoznały się z tajnikami stania się filatelistą i w ogóle kolekcjonowania czegokolwiek. Była mowa o pracy poczty. Omawiano elementy budowy znaczka pocztowego.
Ogłoszony został rodzinny konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego symbolizującego przyjście wiosny. Podpowiedziano dzieciom, że prace mogą powstawać przy pomocy rodziców, czy wręcz całych rodzin.
Wychowawczyni klasy III a rozpoczęła przygotowania z dziećmi programu artystycznego, w którym głównym bohaterem był "Pan Bocian".
Kulminacyjnym dniem był 21.03.2016 - to jest pierwszy dzień wiosny. Powitanie wiosny swoją obecnością uświetnili; Marek Reinholtz - radny UM Koszalina, Dorota Mielcarek - dyrektor Centrum Sieci Pocztowej w Szczecinie, Marianna Niewiarkiewicz-Czerny - dyrektor szkoły Podstawowej nr 6 w Koszalinie, Rafał Rudzin - ornitolog, liczna grupa koszalińskich filatelistów z prezesem Okręgu na czele, rodzice dzieci z klasy IIIa. Głównymi aktorami były dzieci z klasy pani Elżbiety Szewczak.
Dzieci przygotowały montaż słowno muzyczny, który sami prowadzili. Inscenizacje i piosenki związane były z bocianem, który symbolizował nadejście wiosny. Wszystkie dzieci z klasy miały możliwość pokazania się przed gośćmi i rodzicami. Występy bardzo się podobały.
Pan ornitolog opowiadał o ptakach, które zwiastują wiosnę. Najwięcej uwagi poświęcił bocianowi. Dzieci i obecni na spotkaniu dopytywali się o zwyczaje boćka. Doszliśmy do przekonania, że chociaż bocian nie jest pierwszym ptakiem, który przylatuje do nas po zimie, to jednak on jest najwdzięczniejszym symbolem wiosny.
Na moment ogłoszenia wyników w konkursie na rodzinny znaczek pocztowy symbolizujący wiosnę czekali wszyscy - dzieci w szczególności. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Jaszczyszyn, drugie Oliwia Ostrowska, trzecim był Kajetan Kraszewski. W obecności rodziców nagrody dzieciom wręczył prezes Koszalińskiego Okręgu PZF. Pani dyrektor D. Mielcarek przekazała od poczty upominki znaczkowe.
Uroczystości towarzyszyła wystawa wszystkich prac plastycznych dzieci. Wszystkie projekty były bardzo pomysłowe i ciekawe. Klasa udekorowana została w klimacie wiosennym, przeważały dekoracje nawiązujące do bociana. Na środku klasy znajdowało się gniazdo, na którym zasiadł "Bocian Wojtek". Pogłaskanie jego pluszowych nóg miało wróżyć sukcesy i powodzenie na najbliższy czas. Wierząc, albo nie, w tą wróżbę, Boćka Wojtka głaskali wszyscy.
Na zakończenie dzieci wręczyły obecnym gościom w ozdobnych kopertach listy z wiosennymi życzeniami. Do instytucji wspierających koszalińskich filatelistów listy z pozdrowieniami zostały wysłane pocztą.
Wszyscy obecni na spotkaniu zostali zaproszeni przez panią dyrektor szkoły na ciasto i herbatę. Powitanie wiosny było imprezą udaną. Rozchodziliśmy się natchnieni optymizmem jaki niesie wiosenny czas.
facebookDrukuj
 • Znaczki naprawdę są interesujące, mówiły dzieci w czasie spotkania.

 • Te znaczki dostaliśmy na zawsze.

 • W programie artystycznym na powitanie wiosny uczestniczyła cała klasa IIIa.

 • Scenki z bocianem wymagały odpowiedniego przygotowania, przede wszystkim wizualnego.

 • Wystawę prac konkursowych prezentuje wychowawczyni klasy pani Elżbieta Szewczak.

 • Laureatka pierwszego miejsca w konkursie plastycznym Oliwia Jaszczyszyn prezentuje swoją pracę.

 • Zwycięzcy konkursu plastycznego ze swoimi rodzicami po wręczeniu nagród.

 • Ornitolog, Rafał Rudzin, opowiada o zwyczajach bociana.

 • Bocian Wojtek był głównym bohaterem uroczystości powitania wiosny w Koszalinie.

 • W czasie spotkania przy herbacie nie szczędzono pochwał organizatorom tej imprezy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.