Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: ama

free counters

stat4u

Aktualności

Nowość w literaturze filatelistycznej

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 28.04.2016, 21:10 ZG PZF Piśmiennictwo
Nowość w literaturze filatelistycznej
W marcu 2016 roku piśmiennictwo filatelistyczne wzbogaciło się o nowe wydawnictwo zwarte. Jest to opracowanie Jana Gerasa "Polskie znaczki personalizowane i spersonalizowane znaki opłaty pocztowej. Transport szynowy". Nakład wydawnictwa Grafitti BC Toruń 2016.
Autor publikacji wcześniej już wydał dwie pozycje związane tematycznie z transportem szynowym, w których zaprezentował polskie stemple pocztowe i frankatury mechaniczne. Nowa praca związana jest również z bliskim autorowi tematem transportu szynowego.
We wstępie do publikacji autor wyjaśnia: "Opracowanie "Polskie znaczki personalizowane i spersonalizowane znaki opłaty pocztowej. Transport szynowy" jest próbą zebrania informacji o znakach opłaty pocztowej związanych z transportem szynowym. Ma ono formę katalogu. Ponieważ znaki te ukazują się w bardzo niskich nakładach, głównie na zlecenie osób prywatnych, dlatego nie mam pewności, czy znajdują się w nim wszystkie dotychczas wydane znaczki personalizowane i spersonalizowane znaki opłaty pocztowej, które można powiązać z tematem transportu szynowego. Dotychczas nie spotkałem żadnego katalogu tych znaków opłaty pocztowej. Z jednostek Poczty Polskiej także nie udało mi się zdobyć żadnych informacji w tym zakresie Głównym źródłem informacji są emitenci tych znaczków. Część informacji pozyskałem z wydawnictw OKZ PZF „Kolejnictwo”".
Dodać należy, że publikacja licząca 40 stron została bardzo starannie wydana pod względem edytorskim. Wszystkie znaczki zostały pokazane w kolorze, z opisami, podaniem projektanta i nakładem. Z pewnością zainteresuje ona nie tylko tematyków zajmujących się transportem szynowym, ale również wszystkich innych kolekcjonerów gromadzących tego typu znaczki pocztowe.
Publikacja może stanowić zachętę do opracowywania katalogów znaczków personalizowanych i spersonalizowanych znaków opłaty pocztowej w zakresie innych tematów.
Dla zainteresowanych wydawnictwem podajemy adres mailowy autora: geras@eps.gda.pl

Jerzy Bielawski
Przewodniczący Komisji Literatury ZG PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.