Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 662
· Najnowszy użytkownik: Jameslab

free counters

stat4u

Aktualności

Idziemy z biegiem czasu - filatelistyczne publikacje elektroniczne

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 30.05.2016, 21:11 ZG PZF Wystawy
Idziemy z biegiem czasu - filatelistyczne publikacje elektroniczne
Dotychczas na naszych wystawach konkursowych nie ocenialiśmy szczegółowo eksponatów publikowanych w formie elektronicznej. Nie możemy nie dostrzegać faktu, że w ostatnich latach powstało wiele stron internetowych i opublikowano różne opracowania filatelistyczne na stałych nośnikach elektronicznych. Nadszedł więc czas na poszerzenie możliwości prezentacji i współzawodnictwa dla nowych wystawców. Dotychczasowy regulamin specjalny oceny eksponatów literatury filatelistycznej uzupełniliśmy o publikacje elektroniczne, podejmując stosowną uchwałę, która wchodzi w życie z dn. 1.06.2016 r. Umożliwi to właściwą ocenę trzeciej grupy eksponatów (oprócz eksponatów drukowanych) zgłoszonych na Krajową Wystawę Literatury Filatelistycznej w Iławie. Na wystawę przyjęto 10 takich eksponatów i przeszło 60 w tradycyjnej formie drukowanej.

Zasady oceny opracowań elektronicznych oparte zostały na sprawdzonym wzorze punktacji stosowanej na międzynarodowej wystawie literatury w Moguncji.

Ocena wszystkich eksponatów – po raz pierwszy w kraju – odbywać się będzie na nowych, ale praktykowanych na poważnych wystawach zagranicznych zasadach. Jurorzy otrzymają zgłoszone pozycje na kilka tygodni przed imprezą, aby dokładnie zapoznać się z nimi i podczas wspólnego posiedzenia dopracować obiektywną ocenę, przede wszystkim wg filatelistycznych aspektów opracowań.

Nowy, uzupełniony tekst regulaminu dla klasy LIT jest do pobrania w zakładce Zasady wystaw konkursowych na niniejszej stronie. Zapraszamy wystawców i jurorów do zapoznania się z tym tekstem.

Marek Zbierski
Koordynator Kolegium Wystawiennictwa PZF
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Adam Szuler dnia maj 31 2016 07:26:20
Właśnie o to chodzi. Trzeba iść z biegiem czasu. Może też warto utworzyć wzorem funduszu wystawienniczego także fundusz wydawniczy i wydać 1 czy 2 publikacje rocznie te które na to zasługują. Jednak książka zawsze będzie książką a nie każdy potrafi czy ma możliwości pozyskać finansowanie lub samemu sfinansować wydanie publikacji. Byłbym nawet za tym aby zysk ze sprzedaży w części lub znacznej częsci do kwoty dofinansowania wracal do ZG PZF. Oczywiście naklady robić takze umiarkowane tak aby sie rozeszly czy nawet zrobić coś w rodzaju zapisów na publikacje. Dać wcześniej informację co byloby wydane i jaki ew. koszt i po ilosci zapisow + potrzeby autora ustalic naklad ktory by sie rozszedl. Moze pomysł moj jest trochę abstrakcyjny ale wychodzę z zalożenia ze lepiej robić coś niż nic. Ja jestem zawsze chętny do pomocy. Zapraszam też do dyskusji bo ta strona jest bardzo malo aktywna w tej kwestii a może akurat zrodza sie przy tym jakies madre pomysly.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.