Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Nowa publikacja filatelisty z Koszalińskiego Okręgu PZF

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 03.06.2016, 09:30 Okręg Koszaliński Piśmiennictwo
Okręg Koszaliński
Od 2012 roku jesteśmy świadkami publikacji Kol. Józefa Nierychlewskiego na łamach Informatora Koszalińskiego Okręgu PZF poświęconej, ogólnie ujmując "Krowie w służbie człowieka". Ukazało się ich, łącznie z podrozdziałami 17 odcinków. Kolejne są już przygotowane do publikacji w następnych kwartalnikach naszego Informatora.
Dzięki tym publikacjom oraz wielkiemu edytorskim wsparciu redaktora naczelnego Informatora Tadeusza Galanta autor postanowił opracować i wydać całość materiału w postaci zwartej publikacji. Zbiorcze opracowanie zatytułowane "Krowa w służbie człowieka i na znakach filatelistycznych" ukazało się w maju bieżącego roku. Prezentowane było na sympozjum naukowym w Kołobrzegu zorganizowanym przez sponsora wydawnictwa. Zainteresowanie publikacją, jeszcze przed jej wydaniem było tak duże, że zachodziła potrzeba zwiększenia nakładu. Jest to barwne i bardzo ciekawe opracowanie o tematyce rzadko spotykanej w naszym hobby, zawierające oprócz walorów filatelistycznych bardzo profesjonalny opis poszczególnych tematów zawartych w 15 rozdziałach, na niemal 130 stronach. Jego ocena, zwłaszcza wśród fachowców sympozjum wypadła okazale.
Autorski zbiór znaczków o krowie liczy ponad 1200 walorów filatelistycznych. W prezentowanej książce znajdują się 303 znaczki, 20 bloków i arkusików, 29 Kopert FDC, 16 listów obiegowych i 26 kasowników. Razem są to 394 walory filatelistyczne, tzn. około 30% ilości posiadanego zbioru.
Autor zapowiada, że zbiór walorów filatelistycznych jest tylko częścią jego kolekcji poświęconej krowie. W następnych 2 - 3 latach zamierza on wydać II tom opracowania, w którym zaprezentuje krowę jak i całą podrodzinę bydłowatych na monetach, banknotach, kartach telefonicznych, etykietach zapałczanych oraz medalach świata. Szerzej można przeczytać o tym projekcie we wstępie do omawianej publikacji.
Gratulujemy Kol. Józefowi Nierychlewskiemu pomysłu i sukcesu.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.