Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Gostyńscy filateliści w "Nocy Muzeów"

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 17.06.2016, 22:50 Okręg Wielkopolski Inne
Gostyńscy filateliści w "Nocy Muzeów"
W poniedziałek, 13 czerwca 2016 roku w gostyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące szóstą edycję "Nocy Muzeów". Jednogłośnie uznano "Gostyńską Noc w PRL-u" za najlepiej dotąd przygotowaną, w której wzięło udział najwięcej organizatorów i zwiedzających Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy okolicznościowe dyplomy wręczył Jerzy Kulak - burmistrz Gostynia.
W gronie tegorocznych organizatorów "Nocy Muzeów - Gostyńskiej Nocy w PRL-u" nie zabrakło filatelistów. Na sobotę, 14 maja członkowie Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu przygotowali w sali konferencyjnej gostyńskiego Muzeum wystawę "PRL i RWPG na znakach pocztowych". Na 16 ekranach wystawowych filateliści zaprezentowali: Ludwik Stroczyński z Głogowa - "Wojsko Polskie od 1943 roku", Ewa Jankowiak - "Znaczki Węgierskiej Republiki Ludowej", Andrzej Dudek - "Interkosmos", "Propaganda na znaczkach pocztowych Niemieckiej Republiki Demokratycznej", Andrzej Niewrzęda - "Arkusze znaczków PRL z lat 1965-1966", Henryk Chwierot - "Znaczki pocztowe Republiki Czechosłowackiej z lat 1945-1957", Stefan Wolniewicz - "Propaganda PRL-u na polskich znaczkach pocztowych".
W sobotnią noc wystawę zwiedziły co najmniej 1873 osoby. Ekspozycja czynna była do 31 maja. Dyżur na wystawie w Noc Muzeów pełnili Ewa Jankowiak i Andrzej Dudek.

Andrzej Dudek
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | mm dnia czerwiec 19 2016 19:20:06
Szanowni Koledzy z Gostynia
Gratuluje inicjatywy! Tylko dlaczego informuje o tym po zakończeniu imprezy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.