Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: LESZEK13

free counters

stat4u

Aktualności

KWF Eksponatów Jednoekranowych "Varsaviana 2016"

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 23.08.2016, 17:27 Okręg Warszawski Wystawy
Okręg WarszawskiJak już informowaliśmy, w dniach 2-3 września 2016 roku odbędą się w Warszawie, już po raz piąty, międzynarodowe targi numizmatyczno-filatelistyczne MONETY EXPO WARSAW i FILA EXPO WARSAW. Targi odbędą się na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14. W ramach imprez targowych Klub VARSAVIANA i Okręg Warszawski PZF, organizują po trzech latach, II. Krajową Wystawę Filatelistyczną II stopnia eksponatów jednoekranowych „VARSAVIANA 2016”, pod przewodnim hasłem "W drodze ku Niepodległości 1916 – 1918", pod patronatem Prezesa ZG PZF Henryka Monkosa. Na wystawie zobaczymy ciekawe eksponaty, z których część będzie zawierała oryginalne listy żołnierzy Legionów Polskich, „Błękitnej” Armii gen. Józefa Hallera i żołnierzy walczących o granice Polski w latach 1918 – 1921. Część eksponatów będzie poświęcona II. Wojnie światowej, między innymi losom Polaków walczących w II. Korpusie gen. Władysława Andersa, a także jeńców wojennych w stalagach i oflagach.
Organizatorom udało się zebrać 54 eksponaty jednoekranowe, w tym prawie 20 nowych, które pokażą nieznane obszary kolekcjonerstwa.
Z okazji wystawy wydana zostanie przez Pocztę Polską karta beznominałowa oraz stosowany będzie datownik okolicznościowy. W katalogu wystawy ciekawe opracowania publikują znani filateliści, członkowie Klubu VARSAVIANA.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i targów.

Z filatelistycznym pozdrowieniem,
Jacek Kosmala
Prezes Zarządu O/Warszawskiego PZF
Przewodniczący Rady Klubu VARSAVIANA
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.