Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 342
· Najnowszy użytkownik: sidneyyx2

free counters

stat4u

Aktualności

Akademia Młodego Filatelisty w Częstochowie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 04.09.2016, 22:33 Okręg Częstochowski Inne
Okręg CzęstochowskiW ramach Akademii Młodego Filatelisty, częstochowska młodzież w różnym wieku wzięła udział w spotkaniu pod hasłem "Wakacje z filatelistyką". Akademia Młodego Filatelisty powołana w marcu 2015 r., jest skierowana do dzieci i młodzieży. Jej siedzibą jest Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie przy ulicy Targowej. Placówka ta jest jednym ze współorganizatorów Akademii. Pozostałymi są Częstochowski Okręg PZF, Urząd Miasta Częstochowa oraz Poczta Polska. Celem Akademii jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat filatelistyki i historii poczty.
Latem Akademia zorganizowała warsztaty pod hasłem "Wakacje z filatelistyką". Tematem zajęć był znaczek pocztowy. Dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami powstawania znaczka, z jego budową i sposobem wytwarzania. Następnie same wykonały projekt znaczka pocztowego na temat "Moje wspomnienie z wakacji". Formy wykonania były dowolne. Młodsze dzieci użyły farb i kredek, starsze zrobiły go w formie graficznej na komputerach. Na zakończenie znaczki zostały włożone do kopert i wysłane do rodziców.
Małgorzata Wrońska jako prezes Akademii i Anna Andrzejewska sekretarz są na co dzień nauczycielkami w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Panie zachęcają do udziału w następnych spotkaniach. Zapewniają, że w bieżącym roku szkolnym będą organizowane kolejne zajęcia dla dzieci w ramach Akademii Młodego Filatelisty.

Informację przekazał:
Jacek Kubczyk
Prezes Okręgu Częstochowskiego PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.