Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 662
· Najnowszy użytkownik: Jameslab

free counters

stat4u

Aktualności

Krajowa Wystawa Literatury Filatelistycznej w Iławie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 13.09.2016, 13:05 ZG PZF Wystawy
Krajowa Wystawa Literatury Filatelistycznej w Iławie
Niewątpliwą atrakcją XXI Zjazdu w Iławie była ekspozycja literatury - eksponatów zgłoszonych i ocenionych w ramach Krajowej Wystawy Literatury Filatelistycznej. Wystawa miała nowatorski charakter. Każdy z jurorów miał w domu minimum dwa tygodnie na zapoznanie się ze wszystkimi eksponatami, a w interesującym katalogu możemy po raz pierwszy w kraju uzyskać informacje o nakładzie i cenie poszczególnych pozycji oraz możliwości ich nabycia. Podczas Gali Prymusów w Iławie wręczono najważniejsze nagrody, a uczestnicy Zjazdu i zwiedzający goście mogli zapoznać się z eksponatami.
Najwyższe wyróżnienia zdobyli:
GRAND PRIX WYSTAWY za najlepszy eksponat kol. Julian Auleytner za opracowanie Poczta w Wielkopolsce 1919-1920 Die Post in Großpolen 1919-1920 - 96 pkt., dyplom w randze medalu dużego złotego wraz z pucharem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Nagrodę za najlepszy eksponat w Grupie B - Redakcja miesięcznika Filatelista - 83 pkt., dyplom w randze medalu dużego pozłacanego wraz z nagrodą Burmistrza miasta Iławy.
Nagrodę za najlepszy eksponat w Grupie C - Koło Internetowe przy Okręgu Pomorskim PZF za Stronę internetową IKF - 87 pkt., dyplom w randze medalu złotego wraz z nagrodą Prezesa Polskiego Związku Filatelistów.
Wystawę przygotował zgrany duet: Kol. Roman Przybyła i Marek Zbierski. Dzięki staraniom tego ostatniego, już tydzień wcześniej odbyła się przedkonkursową prezentacja eksponatów podczas Targów FilaExpo w Warszawie, a wkrótce zapoznają się z nimi uczestnicy Poznańskiego Sympozjum Filatelistycznego w Porażynie.

Informację przekazał:
Marek Zbierski
facebookDrukuj
Dołączone pliki:
  • Projekt medalu wystawowego

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.