Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Gostynianie w Bieszczadach

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.09.2016, 10:22 Okręg Wielkopolski Wystawy
Okręg Wielkopolski
W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku przez cztery dni - od 7 do 10 września 2016 roku - czynna była wystawa "Gostyńscy filateliści w Lesku" przygotowana przez Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu. Na 40 ekranach, przywiezionych z Wielkopolski, fragmenty swoich zbiorów zaprezentowali:
- Marek Cebulski - "Piłka nożna", "Latarnie morskie", "Jan Paweł II",
- Andrzej Dudek - "Gostyń", "1050. Rocznica chrztu Polski", "Totus Tuus", "Ptaki",
- Ewa Jankowiak - "Architektura", "Kwiaty", "Sztuka sakralna",
- Stefan Wolniewicz - "Wacław Boratyński - Pracowit z Ryglic".
Ekspozycję przygotowano z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia Koła PZF w Lesku. Uroczysty wernisaż odbył się w środę, 7 września 2016 roku. Przybyli m.in.: Wiesław Kuzio - wicestarosta leski, Barbara Krasyluk - zastępca burmistrza Leska, Janusz Rabiej - prezes Koła PZF w Lesku. Jako gospodarz miejsca otwarcia wystawy dokonała Bożena Curyk - dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Gostyń reprezentowała 20-osobowa grupa, której przewodniczył niżej podpisany. Prezes gostyńskich filatelistów złożył na ręce Janusza Rabieja życzenia i gratulacje z okazji pięknego jubileuszu oraz wręczył przywiezione upominki. Wystawę zorganizowali: Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku, Koło Polskiego Związku Filatelistów w Lesku, Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu. Imprezie towarzyszył okolicznościowy folder opracowany przez Roberta Czuba i Andrzeja Dudka.
Dzięki uprzejmości i gościnności gospodarzy, w tym przede wszystkim Janusza Rabieja, grupa z Gostynia przez kilka dni poznawała Bieszczady. Zwiedziliśmy m.in.: Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II w Myczkowcach, zapory w Myczkowcach i Solnie, klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy, tunel w Łupkowie, cerkiew greckokatolicką w Ustrzykach Dolnych, sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej i Hotel Arłamów. Odbyliśmy rejs po Jeziorze Solińskim i przejechaliśmy się Bieszczadzką Kolejką Leśną. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na kilka chwil w Tyńcu. Pobyt w Bieszczadach zacieśnił trwającą już trzy lata przyjaźń i współpracę filatelistów w Leska i Gostynia, nawiązaną podczas Okręgowej Wystawy Filatelistycznej "Fauna Europy. 50 lat żubrów w Bieszczadach".

Informacje przekazał:
Andrzej Dudek
Fot. Archiwum Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku i Muzeum w Gostyniu
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.