Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Wycieczka filatelistów z Mikstatu do Poznania

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 02.11.2016, 11:12 Okręg Wielkopolski Inne
Okręg Wielkopolski
22 października 2016 roku uczniowie z klas IV i V (17 osób) uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Byli to głownie uczniowie należący do Młodzieżowego Koła Filatelistycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Mikstacie. Opiekę nad kołem sprawuje Koło PZF przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury w Ostrzeszowie. Inicjatorem wyjazdu był prezes Koła PZF Henryk Dembski, a organizacją wyjazdu zajęła się pani Bernarda Zaremba - opiekun Młodzieżowego Koła PZF w szkole. W Poznaniu uczestników wycieczki czekało wiele niespodzianek. Najważniejszą i zarazem bardzo atrakcyjną był pobyt na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród licznych propozycji, które dla zwiedzających przygotowali organizatorzy targów HOBBY, Happy Baby i Aqua ZOO były: mini park rozrywki, budowle z małych i dużych klocków LEGO, zajęcia plastyczne, konkursy, quizy, zawody dla dzieci w różnym wieku, strefa gier planszowych, wyścigi zdalnie sterowanymi samochodami, pokazy sterowania dronami, ekspozycje modeli kolejowych i samochodowych, i wiele, wiele innych.

Dla uczestników wycieczki, z racji ich pasji, najbardziej interesująca okazała się ekspozycja przygotowana przez Pocztę Polską. Uczniowie oglądając wystawę rozszerzyli swoją filatelistyczną wiedzę, bawili się znaczkami, układali znaczki – puzzle, wcielali się w rolę pracowników poczty, projektowali swój własny znaczek. Wiele radości przyniosło im oglądanie i wyszukiwanie znaczków zgromadzonych w basenie do pływania. Spośród tysięcy walorów filatelistycznych mogli zabrać do domu te, których nie posiadali w swoich klaserach. Miłym akcentem było również spotkanie z pocztylionem, który opowiadał o sposobach roznoszenia przesyłek w dawnych czasach. Za zaangażowanie i promowanie filatelistyki wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani kopertą i kartką pocztową wydaną z okazji MTP 2016 oraz balonami. Na koniec, aby uwiecznić wspaniałe chwile spędzone na targach, zrobiono pamiątkowe zdjęcie z organizatorami ekspozycji i pocztylionem.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Poznania - Ostrowa Tumskiego i Katedry oraz poznańskiego rynku z jego największą atrakcją – koziołkami. Ponieważ na rynku uczestnicy wycieczki byli o godz. 16-tej, część dzieci zamiast oglądać koziołki na wieży ratuszowej robiła zdjęcia i miała możliwość przytulić się do koziołków stąpających po bruku. Dzieci przyglądały się zabytkowym kamieniczkom, mieli też czas na zakup pamiątek i upominków.

Na koniec zagościli w restauracji Mac Donald, aby posilić się przed długą powrotną drogą. Dobre humory nie opuściły uczniów do końca wycieczki. Do domów wracali bardzo zadowoleni i już dziś deklarują chęć wyjazdu na targi w 2017 roku.

Tegoroczny wyjazd odbył się dzięki podatnikom, którzy przekazali 1% należnego podatku za 2015 rok na PZF/Południowa Wielkopolska, którym serdecznie dziękujemy.

Informację przekazała:
Bernarda Zaremba
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.