Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 223
· Najnowszy użytkownik: Bonhomming

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie wigilijne w Ostrzeszowie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 21.12.2016, 21:43 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Okręg Śląsko-Dąbrowski
Po raz dziewiąty, tym razem w piątkowe popołudnie - 9 grudnia 2016 r., odbyło się spotkanie wigilijne filatelistów z Kępna i Koła Polskiego Związku Filatelistów działającego przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Na spotkanie przybyło wielu gości, wśród których nie zabrakło: włodarza Ostrzeszowa Mariusza Witka, przedstawiciela starosty ostrzeszowskiego - w osobie członkini zarządu pani Zofii Witkowskiej, dyrektora OCK Artura Derewieckiego. W tym przedświątecznym spotkaniu wzięli również udział naczelnicy i pracownicy urzędów pocztowych z Kępna, Grabowa nad Prosną, Ostrzeszowa oraz wiele innych osób. Wszystkich zgromadzonych powitał organizator - prezes Ostrzeszowskiego Koła Henryk Dembski. Szczególnie serdeczne powitał panią Marię Morta, dzięki której Koło pozyskało znaczne środki 1% z należnego podatku. Dzięki pomocy i wsparciu takich osób Koło może działać wspierając wiele poczynań młodzieży szkolnej w dziedzinie filatelistyki. Podsumowano dokonania w 2016 roku. Dwóch filatelistów prezentowało swoje wydawnictwa na Wystawie Literatury w Iławie. Dokonano wręczenia uzyskanych medali oraz nagród przekazanych przez organizatora Wystawy. Marek Sikora otrzymał medal w randze medalu Srebrnego za opracowany "Katalog kartek i kopert okolicznościowych wydany przez Centrum Poczty Oddział rejonowy w Kaliszu, w latach 2005-2011". Z kolei Edward Stankowiak za opracowane i wydane wydawnictwo pt. "Historia Poczty na Ziemi Kępińskiej do 1920 roku" otrzymał medal w randze Dużego Srebrnego. Ponadto wydawnictwo to otrzymało medal nadany przez Kapitułę Medalu Polskiego Związku Filatelistów "Za zasługi dla rozwoju publikacji filatelistycznych". Zostało ono wręczone przez Henryka Dembskiego, jako członka Zarządu Oddziału PZF w Zabrzu. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie tytułu Oscarów Południowej Wielkopolski pt. "Przyjaciel Filatelistów Południowej Wielkopolski". W 2016 zostały wyróżnione dwie panie: "Nie są to filatelistki, są to panie, które od dawna są obecne na naszych wigilijnych spotkaniach, w różny sposób wspierają nasze Koła, nigdy nie odmawiają pomocy, kiedy się do nich zwracamy" - podkreślił H. Dembski, po czym z prezesem Koła w Kępnie Edwardem Stankowiakiem wręczyli odznaczenia pani Alinie Idżczak oraz pani Grażynie Nelec. Po wręczeniu wyróżnień zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Ostatnim punktem spotkania była wspólna wigilia, którą - zgodnie dotychczasową tradycją - rozpoczął duchowy opiekun filatelistów Południowej Wielkopolski, ks. Jacek Pochanke. Po przeczytania Ewangelii i złożeniu w imieniu organizatora spotkania życzeń z okazji Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wszyscy przystąpili do składania sobie nawzajem życzeń. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych jak: zupa rybna z łazankami, tradycyjny karp i filet z ryb morskich, ryba po grecku, kapusta z grochem, śledzie w różnej postaci oraz tradycyjne makiełki. Podczas kolacji rozmowom nie było końca. Alina Idźczak przygotowała niespodziankę w postaci tortu z logiem Polskiego Związku Filatelistów oraz życzeniami Wesołych Świąt. To właśnie przy tym słodkim akcencie kontynuowano integracyjne spotkanie filatelistów oraz ich przyjaciół.

Wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali kalendarzem filatelistycznym na 2017 rok, przygotowanym przez koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie, wraz z upominkiem w postaci świątecznej świeczki. Uczestnicy spotkania wigijnego w 2015 roku dostali pamiątkowe zdjęcie od studia fotograficznego Grażyny Nelec. Prezes Koła PZF w Kępnie przygotował i wręczył wszystkim specjalną ilustracyjną kopertę upamiętniającą to spotkanie, a z kolei Koło PZF w Ostrzeszowie przygotowało specjalną kartkę świąteczną z nadrukowanym znaczkiem pocztowym - envelo. Na koniec spotkania ogłoszono, że kolejne spotkanie wigilijne w 2017 roku, rozpocznie obchody jubileuszowe 10-lecia powstania Koła PZF przy OCK w Ostrzeszowie oraz 60-lecie Koła PZF im. T. P. Potworowskiego w Kępnie.

Informację nadesłał: Henryk Dembski
Zdjęcia wykonywało i udostępniło Studio Foto Grażyny Nelec.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Adam Szuler dnia grudzień 22 2016 16:26:30
Gwoli wyjaśnienia to te Koła należą do Oddziału Zabrze w Okręgu Śląsko-Dąbrowskim :-) Ot taki ciekawy przypadek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.