Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Narada prezesów Okręgów PZF Polski Północnej

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 18.01.2017, 22:52 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński14 stycznia 2017 r. w Koszalinie spotkali się prezesi czterech Okręgów PZF Polski Północnej: Warmińsko - Mazurski Okręg reprezentowała Grażyna Banasiewicz - Burdal, Pomorski - Jerzy Białas, Zachodniopomorski - Henryk Jakowiec i Koszaliński - Andrzej Skorek.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | filatelis dnia styczeń 19 2017 12:09:25
Panie Prezesie, w związku nie ma żadnej autonomiczności. Jest statut, który stanowi, że:
Art. 36.4. Podstawą do powołania Okręgu jest pełna samodzielność finansowa i organizacyjna dla realizowania statutowych zadań Okręgów, wymienionych w art.9 ust.2.
Art. 37. Zarząd Główny może rozwiązać Okręg w przypadku utraty przez niego wymogu określonego w art.36 ust. 4.
Spróbujcie Panowie jeszcze jasno określić co oznacza ,,pełna samodzielność finansowa i organizacyjna dla realizowania statutowych zadań,,. Czy pobieranie składek jest pełną samodzielnością?
Lokalne (regionalne) uwarunkowania to przecież przyzwyczajenie do ciepłego stołka.
A gdzie rozwiązania dla problemów demograficznych (spadająca liczba członków, ich starzenie się, ich ograniczona aktywność)?
Można powiedzieć, że podjął Pan starania aby uchwały nie zrealizować. Tego można się było spodziewać od początku. Pozostało jeszcze 3,5 roku. Czy zatem zupełny brak rezultatu spotkania musiał być powodem napisania tego newsa???
Swoją drogą - szacun dla nowatorskiego słownictwa: noworoczne spotkanie działaczy, narada prezesów,… A gdzie filateliści? To miał Pan chyba na myśli pisząc, że ,,nie należy nikogo likwidować,,. Po polsku powinno być ,,niczego,,.
#2 | archeofil dnia styczeń 21 2017 13:35:03
Nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę! Szanowni Prezesi czterech Okręgów PZF z Polski Północnej spotkali się, aby (zgodnie z uchwałą XXI Zjazdu) "podjąć starania" i na tym spotkaniu starania te się skończyły!
"Można powiedzieć, że podjęliśmy starania aby zapis uchwały zrealizować - doprawdy, można by umrzeć ze śmiechu (doceniam poczucie humoru autora tych słów!), gdyby to nie było takie smutne. Z tego sprawozdania ze spotkania czterech Prezesów dobitnie wyziera wielka chęć trwania w dotychczasowej formule (bo propozycję zmiany nazwy okręgów na oddziały traktuję jako żart - nazwanie szamba basenem nie spowoduje, że przestanie cuchnąć) przy kompletnym braku pomysłów po co właściwie i jak ta dalsza wegetacja ma wyglądać.
#3 | filatelistyczny dnia styczeń 21 2017 15:38:13
Wstyd wogóle tą powyższą informację zamieszczać. Spotkac się spotkali bo to lubią. Jakoś wolny czas trzeba wypełnić. Niestety ale wszystko rozbija się o krzesła. Taka jest bolesna prawda. Gdy z tych 4 okręgów powstałby jeden to niestety ale 3 osoby nie bedą już prezesami wszak to "powiedzieli" bo doszli do wniosku że "nie należy NIKOGO (!!!) likwidować" a nawet może stworzyć nowe (o żesz!!!) to stołków prezesowskich przybedzie. Nie wiem dokąd zmierza ten związek. Ale w 2020 roku jak składka bedzie na poziome 100 zł to jak będzie liczył 2000 osób to bedzie naprawdę dobrze. Niestety większość da sobie spokój bo bycie w jakims związku po to aby tylko zapłacić składkę i potem móc sobie kupić jakiś nowodruk za 40 złoty to żadna zachęta. Zresztą coraz więcej osób tych wydanictw nie chce bo jest ich poprostu za dużo. No ale jest z tego fajna kasa więc się je tłucze po dwa razy w roku. Nie wszyscy są bowiem wystawcami, jeżdzą po sympozjach, studiach etc. Zdecydowana większość jest takich która sobie tylko zbiera znaczki. Teraz jeszcze się okaże być może że będzie je możńa kupić po niższej cenie bo zalegają w ZG (ma być przygotowana oferta).
#4 | filatelis dnia styczeń 21 2017 21:17:58
Tu Pierwszy Prezes pokazał swój prawdziwy geniusz. Powierzył niechciane zadanie spłaszczania PeZeteFu najmniej odpowiedniej do tego osobie wśród członków zarządu. A ten zgodnie z oczekiwaniami uwalił sprawę na starcie. Zaprosił na spotkanie etatowego gratulanta i trzeciego prezesa, który pewno nawet się nie spodziewał o czym będą radzić. No i tą biedną koleżankę z Mazur, chyba do krojenia ciasta. Zamiar był przedni (czytaj śmieszny) – gigantyczny okręg od granicy do granicy. Chyba po to aby odciąć resztę kraju od morza. Ale my się na to nie godzimy. Właściwie nie musimy wcale protestować bo koledzy solidarnie uwalili projekt. W poprzednim rozdaniu szef tego zespołu też się nie sprawdził. Miał za zadanie cztery lata ,,redagować informacje dla środków masowego przekazu – telewizja, radio, prasa codzienna,, oraz ,,monitorować informacje na forach internetowych i reagować na krytyczne uwagi na temat Związku,,. Zadanie zostało postawione, wykonanie – ZERO działań, kompromitacja. Może teraz się wykaże. Bo inaczej zostanie dalej tylko Prezesem.
#5 | filatelistyczny dnia styczeń 21 2017 22:20:54
Połączenie całej połnocnej części jest bez sensu. Wydaje mi się że najlepsza opcją byłoby łączenie okregów sąsiadujących ze sobą lub gdzie jest taka możliwość że względu na niedalekie odłęgłości to wtedy trzy ożenić ze sobą. No ale jak wszyscy bedą mieć takie podejście jak ta czwóka z północy to dalej to będzie stało w miejscu. Potem bedą takie okregi jak bodajże zamojski który ma coś koło 30 dusz jeśłi się nie mylę (tak przynajmniej słyszałem )
.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.