Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 224
· Najnowszy użytkownik: VerinstoNof

free counters

stat4u

Aktualności

Nie żyje Joachim Cebula (1940-2017)

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 24.01.2017, 08:16 Okręg Śląsko-Dąbrowski Z żałobnej karty
Nie żyje Joachim Cebula (1940-2017)
W piątek 20 stycznia 2017 roku zmarł w Chorzowie wybitny działacz filatelistyczny Oddziału PZF Chorzów - Kol. Joachim Cebula. Urodził się 28.01.1940 r. w Chorzowie. W roku 1956 wstąpił do pierwszego chorzowskiego Koła filatelistycznego, które powstało trzy lata wcześniej przy Hucie Kościuszko. Od 1957 roku Zarząd Koła powierzył mu opiekę nad członkami młodzieżowymi, a później od 1967 r. pełnił funkcję skarbnika i sekretarza Koła. Po powołaniu w 1970 r. przez Zarząd Okręgu Śląskiego Oddziału Chorzów aktywnie przez długie lata działał w jego Zarządzie jako skarbnik będąc równocześnie przez około 30 lat prezesem miejskiego Koła nr 1 w Chorzowie (do 2016 r.).
Cały swój czas poza pracą zawodową i aktywnością w Oddziale propagował filatelistykę poprzez działalność wystawienniczą. Począwszy od 1968 r. (wystawa „Flora’68”) brał udział w 20 wystawach różnego stopnia od Oddziałowych do Ogólnopolskich i Międzynarodowych. W 2003 r. w wystawie Krajowej w Warszawie uzyskał złoty medal wraz z nagrodą nr 1 Prymasa Polski za eksponat „Narodzenie Pańskie”. Posiadał 3 eksponaty o tematyce religijnej. Jako jeden z niewielu w Polsce posiadał opracowane na kartach wystawowych eksponaty tematyczne z etykiet zapałczanych, za które zdobył również wiele nagród.
Za działalność filatelistyczną wyróżniony w Złotą Odznaką Honorową oraz Złotą Odznaką „Za zasługi dla Polskiej Filatelistyki” oraz licznymi innymi odznaczeniami. Za pracę zawodową i działalność społeczną wyróżniony został Złotym Krzyżem Zasługi, złotymi odznakami honorowymi za zasługi dla województwa katowickiego i śląskiego.
Chorzowscy i śląscy filateliści stracili cenionego wystawcę, skromnego i życzliwego kolegę.
Cześć Jego Pamięci.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.