Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Opłatek u gostyńskich filatelistów

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 27.01.2017, 18:42 Okręg Wielkopolski Inne
Okręg Wielkopolski
Członkowie Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu rok 2017 rozpoczęli tradycyjnie od spotkania opłatkowego. Odbyło się ono 13 stycznia w sali miejscowego Domu Dziennego Pobytu. Gośćmi spotkania byli m.in.: ksiądz prałat Artur Przybył, Robert Marcinkowski - starosta gostyński, Renata Ignasiak - sekretarz Gminy Gostyń, Monika Bielka - właścicielka salonów meblowych „Mirage”, Robert Czub - dyrektor Muzeum w Gostyniu, Marek Banaszak - prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Marek Komorowski - właściciel Drukarni „Real” w Gostyniu, Kazimierz Wołodźko - naczelnik Urzędu Pocztowego Gostyń Poznański 1.
Po odśpiewaniu kolędy i przełamaniu się opłatkiem, prezes gostyńskiego Koła PZF w formie ustnej i elektronicznej przedstawiła sprawozdanie z działalności za 2016 rok. Przypomniał, że miejscowi filateliści w minionym roku zorganizowali rekordową liczbę czterech wystaw: ekspozycję „PRL i RWPG na znaczkach pocztowych” - w czasie „Nocy Muzeów”, „1050. rocznica chrztu Polski” (prezentowana od 15 kwietnia do 11 maja w kościele farnym w Gostyniu i od 3 czerwca do 2 sierpnia 2016 roku w gostyńskim Muzeum), „Gostyńscy filateliści w Lesku” (prezentowana w od 7 do 10 września w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku) i „Listonosz czy doręczyciel? (zorganizowana od 10 października do 12 listopada w gostyńskim Muzeum z okazji Dnia Znaczka i Światowego Dnia Poczty).
Członkowie Koła byli też w 2016 roku czynnymi wystawcami na wystawach konkursowych, m.in. na Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej „Głogów 2016”. Z tej okazji zorganizowaliśmy dwudniowy wyjazd na Palmares. Uczestniczyliśmy w Krajowej Wystawie Filatelistycznej „Varsoviana 2016. W drodze ku niepodległości 1916-1918” i Krajowej Wystawie Filatelistycznej „Dolny Śląsk-Oława-Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016”.
Jednym z ostatnich punktów spotkania opłatkowego było omówienie planów działalności gostyńskiego Koła na rok bieżący, w którym przypada jubileusz 60-lecia istnienia Koła. Ustaliliśmy datę wystawy - będzie to kwiecień.
Podczas spotkania goście z uznaniem wyrażali się o dokonaniach Koła, życząc gostyńskim filatelistom tak owocnej pracy w 2017 roku oraz wszelkiej pomyślności. Zapewnili też o swoim wsparciu kolejnych przedsięwzięć gostyńskiego Koła PZF.

Informację przekazał:
Andrzej Dudek
Foto: Robert Czub
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.