Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: umegowuc

free counters

stat4u

Aktualności

W Koszalinie dzieci powitały wiosnę

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 24.03.2017, 16:23 Okręg Koszaliński Inne
Okręg KoszalińskiW poniedziałek 20 marca o godzinie 11.30 nastała wiosna. W Koszalinie postanowiono przywitać ją uroczyście. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały kilka miesięcy. Organizatorami zostali Poczta Polska i Koszaliński Okręg PZF. Bardzo aktywnie do powitania wiosny szykowały się dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 10 w Koszalinie. Klasy druga i trzecia przygotowały programy artystyczne i zaprojektowały znaczki pocztowe.
20 marca do budynku Poczty Głównej w Koszalinie przybyli zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć Zachodniopomorskiego
Wicekuratora Oświaty Roberta Jacka Stępnia, Przewodniczącego Komisji Kultury Urzędu Miasta Koszalina Ryszarda Tarnowskiego, radnych Urzędu Miasta Leopolda Ostrowskiego i Marka Reinholtza, obecny był też Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krzysztof Stobiecki. Pocztę Polską reprezentowali dyrektor Centrum Sieci Poczty Polskiej w Szczecinie Janusz Bilicki i jego zastępca Rafał Sekuła, przybył też koordynator ds. Filatelistyki w Szczecinie Dariusz Janowski. Głównymi bohaterami spotkania były dzieci z
klasy II b Szkoły Podstawowej nr 1 z wychowawczynią Beatą Banaś – Dziobek oraz klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 10 z wychowawczynią Moniką Jaśkiewicz. Filatelistów reprezentowała liczna grupa z prezesem okręgu na czele.
Przybyłych uroczyście powitał dyrektor J. Bilicki wyrażając przekonanie, że w takim gronie wiosnę powitamy okazale. O zwiastunie wiosny, bocianie, opowiadał prezes okręgu. Swoją opowieść obrazował eksponatem filatelistycznym o tym pięknym i ciekawym ptaku.
W części artystycznej wystąpiły dzieci. Bez tremy i z niezwykłą werwą recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Występy okraszone były wcześniej przygotowanymi wiosennymi rekwizytami. Miłym i zaskakującym akcentem był występ muzyków grających na instrumentach dętych. Brawurowo zagrane „kaczuchy” porwały do tańca zgromadzonych gości.
Ważnym momentem było ogłoszenie wiosny. Zaproszeni gości otrzymali „Wiosenne Pozdrowienia”. Dla przyjaciół koszalińskich filatelistów takie pozdrowienia zostały wysłane pocztą.
Powitaniu wiosny towarzyszyły dwie wystawy. Na pierwszej prezentowany był eksponat filatelistyczny o bocianie. Druga wystawa pokazywała prace plastyczne dzieci. Były to projekty znaczka pocztowego, których głównym bohaterem był bocian.
Wizyta w urzędzie pocztowym była dla dzieci okazją zapoznania się z pracą pocztowców. Po zwiedzeniu urzędu wszyscy chcieli zostać listonoszami. Dzieci miały okazję kupić znaczki z bocianem i wysłać list do bliskiej osoby. Listy otrzymały datownik, na którym był bocian. Sporo radości wywołały prezenty, które przygotowała poczta i filateliści.
Szczęścia uroczystego powitania wiosny dostąpiły dwie klasy. Jednak w tym dniu urząd pocztowy został odwiedzony jeszcze przez pięć klas koszalińskich szkół. Wiosenna wystawa w urzędzie czynna będzie jeszcze przez kilka dni.
Powitanie wiosny w mieście było sympatyczną inicjatywą. Pokazano, że pretekst do zainteresowania kolekcjonerstwem, znaczkami pocztowymi oraz funkcjonowaniem urzędu może być różne. W Koszalinie potrafiliśmy wspólnymi siłami – pocztowcy i filateliści – zorganizować ciekawą imprezę. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się w tym miejscu Paniom reprezentującym Pocztę Polską; Annie Zych, Elżbiecie Kaczyńskiej, Agnieszce Wróbel i Sylwii Machelskiej.

Informację przekazał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
 • Powitanie wiosny zgromadziło wielu uczestników, sala "pękała w szwach"

 • Dyrektor J. Bilicki wita przybyłych gości

 • Opowieść o zwiastunie wiosny bocianie, zaprezentował Andrzej Skorek

 • Występ klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 1

 • Występ klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 10

 • Porywający repertuar zelektryzował wszystkich zebranych

 • Eksponat o bocianie zainteresował dzieci i dorosłych

 • Panie ze stoiska pocztowego w otoczeniu wiosennych dekoracji

 • Powitanie wiosny w Koszalinie było okazją do spotkania filatelistów z dyrekcją szczecińskiej poczty

 • 12. Wydawnictwa upamiętniające powitanie wiosny w Koszalinie - datownik okolicznościowy, znaczek spersonalizowany i kartka korespondencyjna

Komentarze

#1 | jst39 dnia marzec 31 2017 02:54:50
Panie Administratorze,
Co było podstawą usunięcia pierwszego komentarza z fragmentem
Pieśn o Ziemi Koszalińskiej zakończonego pytaniem.
Zmieniam sekwencję ble, ble, ble na kle, kle kle boćku w nawiązaniu do dyskusji o spłaszczeniu struktur związku w aspekcie zaczynającej się wiosny i perspektywy dobrej zmiany.
O Koszalińsko Ziemio moja
O ziemio żyzna kwitnących zbiorów
Po ciężkim trudzie, krwawym boju
Wróciłaś do nas na zawsze juz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.