Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Zamek w Pieskowej Skale na znaczku pocztowym

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 27.04.2017, 20:52 Poczta Polska Inne
Poczta Polska5 maja br. Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek „Europa” o nominale 5 zł. Tematem tegorocznej emisji, przygotowanej przez europejskie administracje pocztowe (PostEurop), są zamki. Polskę na znaczku reprezentuje Zamek Piaskowa Skała położony w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego w woj. małopolskim.

Autor projektu Karol Tabaka na znaczku przedstawił zamek wznoszący się na cyplu skalnym, górującym nad malowniczą doliną Prądnika i otoczonym lasami Ojcowskiego Parku Narodowego. Zamek – w ramach tegorocznej emisji – ma być ambasadorem nie tylko polskiej historii i zabytków architektury, ale również ma zachęcać do turystycznych wycieczek w piękną polską Jurę Krakowsko-Częstochowską.
Zamek Pieskowa Skała obecnie to jeden z nielicznych tak pięknie zachowanych zabytków architektury renesansowej w Polsce. Początki budowli sięgają czasów Kazimierza Wielkiego, który polecił wybudować tu strażnicę strzegącą traktu handlowego z Krakowa na Śląsk. Pod koniec wieku XIV Pieskowa Skała przeszła w ręce rodziny Szafrańców. Po zmiennych kolejach losu, na początku XX wieku zamek został odrestaurowany i przekształcony w pensjonat, utworzono tu także muzeum archeologiczno-przyrodnicze. Po wojnie, od 1949 roku prowadzono tu prace konserwatorskie przywracające autentyczne cechy architektury renesansowej.

autor projektu znaczka: Karol Tabaka
liczba znaczków: 1
wartość: 5 zł
nakład: 225 000 szt.
technika druku: offset
format znaczka: 43 x 31,25 mm
arkusz sprzedażny: 9 znaczków
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 5 maja 2017 r.
***

Uroczyste wprowadzenie znaczka do obiegu odbędzie się na terenie Zamku w Pieskowej Skale 5 maja br. o godz. 12:00. Na spotkaniu obecny będzie Karol Tabaka, autor projektu znaczka, który będzie podpisywał walory filatelistyczne swojego autorstwa. Zapraszamy wszystkich filatelistów na spotkanie na Zamku w Pieskowej Skale.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | filatelis dnia kwiecień 27 2017 22:44:18
Zapamiętajcie dzisiejszą datę: 27 kwietnia 2017 rozpoczęto reklamę wydawnictw Poczty Polskiej na portalu PZF. Mamy nadzieję, że przyniesie to nowe, spore przychody dla organizacji. Znakomity pomysł. Działania PP reklamowane są już jednak na lokalnych portalach związkowych. Czy przynosi to znaczące wpływy, trudno powiedzieć. Ale widać, że dobra zmiana zagościła u filatelistów na dobre.
#2 | Wojtek Nowinski dnia kwiecień 27 2017 23:47:39
Niestety myli się Pani/Pan w swoim komentarzu kilkukrotnie. Po pierwsze nie jest to pierwsza tego typu notatka na stronie internetowej PZF. Po drugie nie reklamujemy samych wydawnictw, tylko związane z emisją wydarzenie jakim jest uroczyste wprowadzenie do obiegu połączone m.in. ze spotkaniem z autorem projektu znaczka. Informacje o nowych emisjach publikuje przede wszystkim portal kzp.pl, któremu nie zamierzamy robić w tym zakresie konkurencji. Wreszcie po trzecie Poczta Polska była i jest partnerem PZF, a jej reklama oraz prowadzonego przez nią sklepu internetowego, od przynajmniej kilku lat gości na stronie internetowej PZF.
#3 | MagSex dnia kwiecień 30 2017 21:53:34
Nie bardzo rozumiem dlaczego autor projektu jako urząd stosowania datownika wybrał Kraków 1 a nie UP Skała ?
#4 | mm dnia maj 01 2017 13:02:12
Bo autor nie miał zapewne nic do powiedzenia. Jak sądzę nie on decyduje o tym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.