Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 667
· Najnowszy użytkownik: ibynaha

free counters

stat4u

Aktualności

60-lecie Klubu Zbieraczy Znaków Pocztowych o Tematyce Religijnej "Święty Gabriel"

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 06.06.2017, 20:44 ZG PZF Inne
60-lecie Klubu Zbieraczy Znaków Pocztowych o Tematyce Religijnej "Święty Gabriel"
W dniu 03 czerwca 2017 roku odbyły się w Poznaniu uroczystości związane z obchodami 60-lecia powstania Klubu Zbieraczy Znaków Pocztowych o Tematyce Religijnej "Święty Gabriel". Patronat honorowy nad uroczystościami objął J. EM. Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski. Towarzyszyła im emisja pamiątkowej kartki pocztowej z wizerunkiem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania. Na kartce umieszczono również herb Księdza Kardynała i znak Klubu "Święty Gabriel". Autorem projektu kartki jest Pan Tomasz Danielewicz.

Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem na poznańskim Wzgórzu Przemysława oraz Mszą Świętą w Kościele Franciszkanów odprawioną przez o. Mansweta Wardyna w koncelebrze z ks. Janem Vallo z Trencianskiej Tepli na Słowacji oraz z ks. Andrzejem Płazą z Legnicy. Po Mszy Świętej i wykonaniu pamiątkowej fotografii zgromadzeni na uroczystości udali się do siedziby "Civitas Christiana".

Prezes Klubu "Święty Gabriel" Bogdan Michalak otworzył spotkanie i powitał delegację Słowackiego Klubu "Święty Gabriel" z księdzem Janem Vallo na czele oraz Kolegów z Polski. W spotkaniu uczestniczyli Koledzy z Chorzowa, Gdańska, Kalisza, Leszna, Torunia, Zbąszynka i Poznania. Podczas zebrania głos zabrał przedstawiciel Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Związku Filatelistów Pan Mieczysław Rożek, który następnie wręczył Złotą Odznakę Honorową PZF Panu Dionizemu Danielewiczowi. W dalszej części zebrania Wice-Prezes Dionizy Danielewicz podziękował Prezesowi za jego wkład w prace Klubu, a zwłaszcza opracowywanie periodyku. Do Członków Klubu zwrócił się również wiodący delegację ze Słowacji - Ks. Jan Vallo. Następnie głos zabierali przedstawiciele grup członków Klubu "Święty Gabriel", a spotkanie zakończyły indywidualne rozmowy klubowe.

Opracowanie i fotografie:
Sławomir Michalak
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.