Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: Iwona

free counters

stat4u

Aktualności

Sprawozdanie z wystawy Bandung 2017

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 22.08.2017, 20:29 ZG PZF Wystawy
Sprawozdanie z wystawy Bandung 2017W dniach 3-7 sierpnia 2017 w indonezyjskim Bandungu miała miejsce Światowa Wystawa Filatelistyczna. Wystawa odbyła się w sali wystawowej kompleksu Trans Studio, a patronat nad nią objął m.in. indonezyjski Minister Komunikacji i Technologii Komunikacyjnych. Prezentujemy sprawozdanie zredagowane przez polskiego Komisarza tej wystawy, Kol. Krzysztofa Piwko.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Juhas dnia sierpień 23 2017 08:44:51
...istotnie "calkiem niezle", co nie oznacza bynajmniej iz eksponaty wieloekranowe odniosly swiatowy sukces....
#2 | archeofil dnia sierpień 23 2017 11:47:14
Gratulacje dla wszystkich wystawców za sukcesy na drugim końcu świata!
#3 | ptp18 dnia sierpień 23 2017 13:10:39
Jasne, przede wszystkim gratulacje! ,,Całkiem nieźle'' w języku dyplomatycznym oznacza ,,zupełna ... ,,. Jak się coś takiego pisze, to należą się Czytelnikom dokładniejsze wyjaśnienia. A może jakość przeszła tym razem w ilość? Niektórzy mieli okazję przejrzeć na oczy i oby to pomogło.
#4 | mm dnia sierpień 23 2017 14:40:41
Wystawcom należą się gratulacje! Każdy eksponat to spory trud, duża wiedza i spory wydatek. Autorom kąśliwych uwag sugeruję aby podjęli próbę poddania ocenie międzynarodowego jury swoje własne eksponaty.
#5 | ptp18 dnia sierpień 23 2017 18:41:42
Pierwszym kąśliwym autorem był sprawozdawca z wystawy. Może nie przemyślał do końca co pisze i że są też tacy, co czytają wpisy ze zrozumieniem. Na marginesie, karą za ,,czytanie ze zrozumieniem,, nie powinno być zrobienie i wystawianie eksponatu, organizowanie pokazu, napisanie artykułu do prasy filatelistycznej, czy coś podobnego. Takie propozycje kar pojawiają się coraz częściej. To jakaś klątwa.
#6 | Juhas dnia sierpień 23 2017 18:58:35
...a swoja droga jak mozna dopuscic w swoim eksponacie do "ewidentnych bledow" (JAKICH?) na wystawie swiatowej? To, zenada ktora bije w polskie wystawiennictwo na arenie miedzynarodowej i wiadomo jak nastawie sedziowskie gremia na przyszle wystawy! Poczytac troche regulaminy FIP, poprawic sngielskie podpisy aby byly zrozumiale dla zwiedzajacych i tylko wowczas udawac sie na wakacje w dalekie kraje z eksponatem w walizce...Dobra zmiano nadejdz!
#7 | kibic dnia sierpień 23 2017 20:52:02
Przede wszystkim serdeczne gratulacje dla wystawców! Dla niezorientowanych (w tym krytyków) wyjaśniam, że medal DPZŁ (duży pozłacany) to klasa światowa, medale stopień czy dwa niżej też nie są złe. Pokazywany w Bandungu eksponat Poczty Miejskiej w Warszawie miał małe szanse na wyższą ocenę ze względu na małe znaczenie w filatelistyce światowej, o tym wystawca dowiedział się na wystawie. Komisarz przesadził z określeniem "ewidentne błędy", w takim przypadku dostaje się co najwyżej brąz.
Krytyków zapraszam do udziału w wystawach krajowych, które są eliminacją na światowe... Zaproszenie do udziału w wystawach nie jest karą, ale żeby zrozumieć wystawcę i ocenę jego eksponatu, trzeba samemu spróbować...
#8 | ptp18 dnia sierpień 23 2017 22:08:11
Komisarz nieroztropnie rozpętał ciekawą dyskusję. Szkoda, że jedni piszą o sukcesie, a druga strona złośliwie o ,,ewidentnych błędach,,. Teraz okazuje się, że wystawca dowiedział się na wystawie o małym znaczeniu swojego eksponatu dla światowej filatelistyki. Czy to oświadczenie nie jest trochę za późno? O tym (nowym) zagadnieniu niczego chyba dotychczas nie napisano. Może zatem ,,za karę,, fachowe opracowanie (któregoś z doświadczonych jurorów lub nawet kilku) do Filatelisty? Byłby to pozytywny finał tej niezbyt szczęśliwej dyskusji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.