Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: LESZEK13

free counters

stat4u

Aktualności

KWF "100 lat Armii Polskiej we Francji"

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 24.08.2017, 20:00 Okręg Warszawski Wystawy
Okręg Warszawski
W czerwcu bieżącego roku przypadała 100. rocznica utworzenia Armii Polskiej we Francji. 4 czerwca 1917 roku Prezydent Republiki Francuskiej Raymond Poincare ogłosił dekret o powstaniu Armii Polskiej. Armia ta, której Dowódcą został w 1918 roku gen. Józef Haller, była znana jako „Błękitna” Armia i wzmocniła w znaczący sposób Wojsko Polskie walczące o granice w latach 1919-1921.

Doceniając znaczenie 100-lecia tego wydarzenia, Okręg Warszawski Polskiego Związku Filatelistów włącza się czynnie w upamiętnienie tej rocznicy. W dniach 3-10 listopada 2017 roku w sali wystawowej Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” zostanie zorganizowana Krajowa Wystawa Filatelistyczną „100 LAT ARMII POLSKIEJ WE FRANCJI”.

Wystawa będzie wystawą specjalizowaną, obejmującą tylko 3 klasy: historii poczty HP, całostek CP i tematyczną TEM oraz eksponaty jednoekranowe JE w tych trzech klasach. Wynika to ze szczupłości powierzchni ekspozycyjnej. Do udziału w wystawie zapraszamy szczególnie eksponaty o tematyce wojskowej i związane z początkiem państwowości po uzyskaniu Niepodległości. Zapraszamy też budujących nowe eksponaty z myślą o udziale w przyszłorocznej XXII Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej w Poznaniu.

Więcej informacji przekażemy wkrótce po zatwierdzeniu regulaminu wystawy przez Prezydium ZG.

Z filatelistycznym pozdrowieniem,
Jacek Kosmala
Prezes Okręgu Warszawskiego PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.