Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 662
· Najnowszy użytkownik: Jameslab

free counters

stat4u

Aktualności

Medal im. J. Witkowskiego dla Zbigniewa Mikulskiego

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 04.10.2017, 20:03 ZG PZF Inne
Medal im. J. Witkowskiego dla Zbigniewa MikulskiegoKapituła Medalu im. Jana Witkowskiego Klubu Zainteresowań ArGe Polen w BDPh. nadała to wyróżnienie za rok 2017 Panu Dipl. Ing. Zbigniewowi Mikulskiemu z St. Gallen w Szwajcarii, w uznaniu Jego zasług dla polskiej filatelistyki.

Przyznając Medal im Jana Witkowskiego Bundesarbeitsgemeinschaft Polen e.V.uhonorowała całokształt zasług i głębokie zaangażowanie Pana Z. Mikulskiego dla polskiej filatelistyki w minionych 60-ciu latach, z początku w Polsce, a następnie w Szwajcarii i na całym świecie.

Najważniejsze i nieodzowne dzieło o polskiej filatelistyce jakim są pięciotomowe "Polskie Znaki Pocztowe", powstałe w latach 1960-1966, zawdzięczamy w znacznym stopniu zaangażowaniu i stanowczości Pana Z. Mikulskiego.

Niezliczona ilość artykułów o polskiej filatelistyce we wszystkich znanych czasopismach dowodzi Jego niezmierzonej wiedzy z tego zakresu.

Jego wieloletnia działalność w roli eksperta w Polskim Związku Filatelistów, w Austriackim Związku Ekspertów Filatelistycznych (VÖB) oraz innych organizacjach eksperckich znacząco wpłynęła na popularność polskiej filatelistyki w świecie.

Każdy z nas zna Jego różne eksponaty związane z Polską, które na międzynarodowych wystawach wyróżniano wielokrotnie nagrodami Grand Prix.

Naszym wyróżnieniem miłośnicy filatelistyki w kraju i zagranicą podziękowali Panu Z. Mikulskiemu za Jego ciągłą chęć do pomocy.
Dotychczas Jego wyjątkowe zasługi honorowano m.in. wpisem do "Roll of Distinguished Philatelists (RDP)" w 2002 roku, przyznaniem "Köhler Medaille" i przyjęciem w poczet Polskiej Akademii Filatelistyki w Ciechocinku, wyróżnienia, które przyznawane jest tylko niewielu polskim i zagranicznym miłośnikom polskiego znaczka.

ArGe Polen serdecznie dziękuje Panu Zbigniewowi Mikulskiemu za Jego dotychczasowe zaangażowanie dla polskiej filatelistyki i szczególnie dla Bundesarbeitsgemeinschaft Polen.

Stefan Petriuk
Vorsitzender der Bundesarbeitsgemeinschaft Polen
facebookDrukuj
  • Zbigniew Mikulski

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.