Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: umegowuc

free counters

stat4u

Aktualności

Dzień Filatelisty w Koszalinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 14.10.2017, 12:34 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
9 października w Koszalińskim Okręgu PZF zorganizowano uroczyste obchody Dnia Filatelisty. Była okazja spotkać się w gronie filatelistów i przyjaciół koszalińskiej filatelistyki.
W stylowym budynku Poczty Głównej gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta, Poczty Polskiej, KSM Przylesie, Zarządu Głównego PZF, Okręgu w Szczecinie i reprezentantów kół terenowych Okręgu.
W atmosferę obchodów wprowadził nas Marian Wawrzynkowski przedstawiając historię i dzień dzisiejszy filatelistycznego święta. Barwna opowieść referenta, filatelistom przypomniała a dla niezrzeszonych była syntetyczna informacją o działaniach tej grupy kolekcjonerskiej. Prelegent zaprosił również do obejrzenia swojego eksponatu filatelistycznego, który był filatelistycznym wsparciem obchodów Dnia Filatelisty.
Spotkanie stało się pretekstem do opowiedzenia o działalności kół terenowych i samego Okręgu w propagowaniu naszego hobby i działalności Poczty. Środkowopomorscy filateliści dokładają dużych starań by zainteresować kolekcjonerstwem jak najwięcej środowisk.
Tegoroczne obchody Dnia Filatelisty odbywały się w atmosferze propagowania „Skarbów Ziemi Koszalińskiej”. Cały ten rok jest pretekstem do tego by na zewnątrz mówić o osobliwościach naszej Małej Ojczyzny. Były imprezy opowiadające o bocianie, szczupaku - a teraz o rybołowie. O tym wielkim i pięknym ptaku opowiedział nam ornitolog Rafał Radziun. Wprawdzie rybołów nie gniazduje pod Koszalinem, ale jest częstym gościem w naszych okolicach - szczególnie w pobliżu rybnych stawów hodowlanych.
Był też czas na wyróżnienia. Okolicznościowym dyplomem uhonorowaliśmy Nestora Koszalińskich Filatelistów Zygmunta Linke. Pan Zygmunt obchodził kilka dni wcześniej swoje święto wynikające z zapisu PESEL. Tym bardziej raduje jego aktywne uczestnictwo w życiu Okręgu.
Brązowe Honorowe Odznaki PZF otrzymali Marek Kuliński i Jakub Sawicki. Cieszy ich aktywność w koszalińskim Kole 11 „z”, bo to byli młodzieżowcy z koła przy Klubie „Przylesie”.
Reprezentanci kół terenowych zostali wyróżnieni okolicznościowymi plakietkami. Będą one przypominały, że w 2017 roku uroczyście obchodziliśmy w Okręgu Dzień Filatelisty. Podobnymi plakietkami uhonorowaliśmy zaproszonych gości. Właśnie oni w codziennych kontaktach stanowią nieocenione wsparcie dla naszej działalności statutowej. Bardzo im za to jesteśmy wdzięczni.
Osobliwym akcentem spotkania było przypomnienie prezesowi Okręgu tego, że od 20 lat pełni tą funkcję. Wręczona okolicznościowa plakietka będzie mu o tym przypominać.
Gratulacje i pochwały posypały się od zaproszonych gości. Cieszyły słowa Prezesa J. Białasa, który bardzo chwalił inicjatywy i działalność Koszalińskiego Okręgu PZF. Przekazał też życzenia od naczelnych władz Związku dla wszystkich członków PZF w Okręgu.
Okazale prezentują się pamiątki pocztowo - filatelistyczne tego spotkania. Poczta wydała bardzo ładny datownik z rybołowem. Projektantem datownika jest Hans Kuhnert z Kamiennej Góry. Organizatorzy wydali kartkę korespondencyjną i znaczek spersonalizowany. Projektantką tych wydawnictw jest Edyta Konefał. Kolekcjonerzy ptaków znacząco wzbogacą swoje kolekcje tym materiałem.
Jeszcze nie ostygła atmosfera spotkania a już zapowiedziano kolejne na Politechnice Koszalińskiej. Za kilka dni odbędzie się tam „Spotkanie edukacyjne”. No cóż, nie próżnują koszalińscy filateliści.

Informację przekazał:
Andrzej Skorek

facebookDrukuj
  • Widok na salę, na której odbywało się spotkanie z okazji Dnia Filatelisty

  • List gratulacyjny otrzymuje Nestor koszalińskiej filatelistyki - Zygmunt Linke

  • Prezes J. Białas dokonuje dekoracji Brązową Honorową Odznaką PZF Jakuba Sawickiego. Marek Kuliński (pierwszy z prawej) już po dekoracji

  • Obchodom Dnia Filatelisty towarzyszył pokaz filatelistyczny eksponatu Mariana Wawrzynkowskiego

  • Wydawnictwa pocztowo - filatelistyczne upamiętniające Dzień Filatelisty w Koszalinie

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.