Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: Robertwrelm

free counters

stat4u

Aktualności

Wigilia w ostrzeszowskim Kole PZF

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.12.2017, 20:07 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Okręg Śląsko-Dąbrowski
Jubileusz 10-lecia istnienia obchodziło koło PZF, działające przy OCK w Ostrzeszowie. Z tej okazji doroczne spotkanie wigilijne członków i sympatyków tegoż koła miało jeszcze bardziej odświętny charakter. Odbyło się 8 grudnia br., a poprzedzone okolicznościową wystawą w galerii OCK. Gospodarzem obu tych spotkań był współzałożyciel ostrzeszowskiego Koła, jego prezes Henryk Dembski. W jubileuszu uczestniczyli także ważni goście: Jan Duer - prezes Oddziału PZF w Zabrzu i członek Zarządu Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach, oraz Andrzej Nowak-były prezes Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego, jak również grupa zaprzyjaźnionych filatelistów z Kępna oraz sympatycy wspierający ostrzeszowskich filatelistów. Nie zabrakło przedstawicieli władz- burmistrza Mariusza Witka i reprezentującą starostwo Zofii Witkowskiej.

Witając przyjaciół-filatelistów prezes Henryk Dembski przypomniał, że niemal dokładnie dziesięć lat temu, 11 grudnia, w znacznie skromniejszym gronie, odbyło się pierwsze opłatkowe spotkanie miłośników znaczka pocztowego - osób zbierających znaczki poprzez abonament, na którym powzięto decyzje o powstaniu w Ostrzeszowie nowego koła PZF. Głównym zadaniem to poszerzanie członków Polskiego Związku Filatelistów oraz promocja filatelistyki szczególnie w wśród młodych ludzi.

Jubileusz to dobra okazja do wyjątkowych wyróżnień, a takich jest Brązowy Medal im. Rowlanda Hilla, przyznawany za szczególne osiągnięcia w promocji filatelistyki i PZF. Na wniosek ostrzeszowskiego Koła i Zarządu Oddziału w Zabrzu, Zarząd Główny PZF przyznał trzy takie medale. Otrzymali je:
- Biuro Rachunkowe Marii Morty - za promocje działań Koła w pozyskiwaniu środków finansowych,
- Ostrzeszowskie Centrum Kultury - za przyjęcie filatelistów pod swoje skrzydła i wspieranie ich działań,
- Foto studio Grażyny Nelec - za pomoc w działalności filatelistycznej Koła.

Stałym zwyczajem wigilijnych spotkań, trwających od 2011 roku jest przyznawanie przez Koła z wyróżnień osobom, firmom i instytucjom życzliwie wspierających działalność filatelistów. Wyróżnienie to, potocznie zwane „Oskarem filatelistycznym”, naprawdę nazywa się „Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski”. W roku 2017 „Oscar” został przyznany Urzędowi Poczty w Ostrzeszowie, za wspólne działania na rzecz promocji filatelistyki na terenie Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Markowi Sikorze za współdziałanie w promocji filatelistyki jako filatelista i były Naczelnik Urzędu Poczty w Ostrzeszowie.

Jak na spotkanie przy wigilijnym stole przystało, nie mogło zabraknąć życzeń; od przyjaciół z Zabrza, postaci Dyplomu i statuetką górnika, natomiast gospodarz zrewanżował się świątecznymi upominkami. Kiedy stało się zadość wystąpieniom, uczestniczy uroczystości zasiedli do wigilii. Życzenia z opłatkiem w dłoni poprzedziła modlitwa prowadzona przez stałego bywalca filatelistycznych spotkań ks. Jacka Pochanke.

Był też czas na chwilę wspomnień, wspartą przesuwającymi się na ekranie przezroczami. Wszak przez 10 lat uzbierało się trochę wydarzeń, okolicznościowych wystaw, pokazów, spotkań… Pod koniec uroczystości, wjechał na salę tort jubileuszowy. Przy kawie i słodkościami kontynuowano jubileuszowe spotkanie.

Lotem gołębia pocztowego przefrunęło 10 lat, obfitując w wiele ciekawych inicjatyw, interesujących inicjatyw, interesujących wystaw i dość udanych prób zaszczepienia filatelistycznych pasji młodzieży szkolnej. Prezesowi Henrykowi Dembskiemu szczerze gratulowano, zarazem życzono, by pomysłów, pasji i radości tworzenia wystarczyło na kolejne dziesięciolecia.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.