Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 218
· Najnowszy użytkownik: JustCBDDix

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie opłatkowe gostyńskich filatelistów

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 13.01.2018, 13:36 Okręg Wielkopolski Inne
Okręg Wielkopolski
Członkowie Koła PZF im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu, rok 2018 rozpoczęli tradycyjnie od spotkania opłatkowego. Odbyło się ono w dniu 8 stycznia, w sali miejscowego Domu Dziennego Pobytu. Gośćmi spotkania byli m.in.: ksiądz prałat Artur Przybył, Robert Marcinkowski - starosta gostyński, Grzegorz Skorupski - zastępca burmistrza Gostynia, Robert Czub - dyrektor Muzeum w Gostyniu, Marek Banaszak - prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Marek Komorowski - właściciel drukarni "Real" w Gostyniu, Krzysztof Doliński - właściciel firmy transportowej "Dol-Trans-Tour" w Gostyniu, Kazimierz Wołodźko - naczelnik Urzędu Pocztowego Gostyń Poznański 1.
Po powitaniu gości, Andrzej Dudek - prezes gostyńskich filatelistów, w kilku zdaniach pożegnał zmarłego kilka dni wcześniej Jerzego Kozyrę, wieloletniego członka Koła PZF w Gostyniu. Następnie, po odśpiewaniu kolędy i przełamaniu się opłatkiem, zaprezentował sprawozdanie z działalności w roku 2017. Wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Przypomniał, że miejscowi filateliści w ubiegłym roku obchodzili jubileusz 60-lecia, któremu towarzyszyła okolicznościowa wystawa. Gostyńskich filatelistów nie zabrakło podczas kolejnej "Nocy Muzeów". Pokazali na niej, że kolekcjonują nie tylko znaczki pocztowe. Tym razem na ekspozycji znalazły się m.in.: karty telefoniczne, podstawki pod piwo, pocztówki, medale, kalendarze, kapsle od butelek. Koło zorganizowało wyjazd do stolicy Czech, by spotkać się z władzami tamtejszego związku filatelistów, obejrzeć wystawę i wziąć udział w giełdzie filatelistycznej. Ponadto odbyły się wycieczki po Dolnym Śląsku i do Częstochowy - na Okręgową Wystawę Filatelistyczną. Członkowie Koła PZF włączyli się też w obchody Dnia Papieskiego i promocję związaną z zakończeniem renowacji organów w bazylice świętogórskiej.
Jednym z ostatnich punktów zebrania było omówienie planów działań na rok bieżący. Koło zamierza czynnie włączyć się w lokalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości i 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji planuje się zorganizować wystawę i wydać okolicznościowe wydawnictwa pocztowe. Planowane jest także włączenie się w kolejną edycję "Nocy Muzeów", przygotowanie imprezy z okazji Dnia Znaczka oraz włączenie się w organizację Okręgowej Wystawy Filatelistycznej w Lesku.
Podczas spotkania goście z uznaniem wyrażali się o dotychczasowej działalności gostyńskiego Koła PZF i zaangażowaniu członków w różne przedsięwzięcia kulturalne na terenie miasta i regionu.
Spotkanie opłatkowe formalnie zakończyło obchody jubileuszu 60-lecia Koła PZF w Gostyniu.

Tekst: Andrzej Dudek
Foto: Robert Czub
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.