Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: umegowuc

free counters

stat4u

Aktualności

Noworoczne spotkanie filatelistów w Koszalinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.01.2018, 16:30 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
Od wielu lat w Koszalińskim Okręgu PZF Nowy Rok rozpoczyna spotkanie filatelistów z całego Okręgu. Reprezentanci 20 kół terenowych przyjeżdżają do Koszalina by podsumować mijający rok i omówić działalność organizacyjną z ostatniego okresu czasu. Liczne grono filatelistów i przyjaciół Okręgu - z prezydentem Koszalina Przemysławem Krzyżanowskim na czele - obradowało w sobotnie przedpołudnie w Klubie Osiedlowym "Przylesie".
Organizatorzy starają się zawsze nadać odpowiednią oprawę tej imprezie. Projekcja multimedialna przypominała najważniejsze inicjatywy ubiegłego roku. Tych, takich najbardziej spektakularnych było około 20. Budziła się w tym miejscu prosta refleksja, kto to wszystko robi?! Uzasadniona więc była część, w której koła zostały wyróżnione za działalność z 2017 roku okolicznościowymi plakietkami i aktualnymi katalogami firmy Fischer. Cieszyły pochwały i deklaracje dalszej współpracy jakie wysłuchaliśmy od Prezydenta Koszalina, prezesa ZG Jerzego Białasa, Prezesa KSM Przylesie Kazimierza Okińczyca i przedstawicieli Poczty Polskiej.
Ważnym punktem spotkania była prelekcja wygłoszona przez eksperta PZF z naszego Okręgu Marcina Wysockiego. Prelegent przykuł uwagę słuchaczy niezwykle interesującym wykładem "Makulatura w filatelistyce". Wiadomości przekazane przez kol. Marcina budziły zainteresowanie nie tylko filatelistów, ale również gości nie związanych z naszym kolekcjonerstwem. Przyjęliśmy deklarację, że kolejne spotkania również będą miały część związaną z teorią filatelistyki.
Uczestnicy spotkania mieli również możliwość rozmowy o najbardziej nurtujących nasze środowisko problemach. Polityka emisyjna Poczty Polskiej budzi niezrozumienie i niezadowolenie. Dystrybucja arkusików z Reymontem czy Andersem podawana była jako przykład złego traktowania naszego środowiska. Dyskutanci zabiegali u prezesa J. Białasa o przekazania naszego stanowiska na forum ZG. Pozytywnie oceniano możliwość corocznego pozyskiwania nowodruków, uznając, że są to atrakcyjne wydawnictwa.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa nowości pocztowych wydanych w specjalnych okolicznościowych folderach. Niektórzy uczestnicy spotkania byli zainteresowani abonowaniem tych folderów. Wiemy, że są to wydawnictwa reklamowe i Poczta nie oferuje takiej propozycji.
Jak zwykle spotkanie zostało udokumentowane wydawnictwami pocztowo - filatelistycznymi. Ponieważ Okręg zamknął rok dodatnim wynikiem ekonomicznym, każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie kratkę korespondencyjną i znaczek spersonalizowany. Na stoisku pocztowym można było uzyskać datownik okolicznościowy.
Spotkanie kończyliśmy w pozytywnym nastawieniu realizacji zamierzeń jakie zaplanowaliśmy na 2018 r. Czekają nas jubileuszowe XX Debiuty. 100 lecie odzyskania niepodległości chcemy uczcić VIII Bałtyckim Festiwalem Znaczka zorganizowanym w Białogardzie we wrześniu. Chcemy też aktywnie uczestniczyć w imprezach organizowanych centralnie przez Związek - z Ogólnopolska Wystawą w Poznaniu na czele.
Zatem do zobaczenia za rok i oby wszystkie plany zostały zrealizowane w całości.

Tekst nadesłał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
 • W Noworocznym Spotkaniu Działaczy Koszalińskiego Okręgu PZF uczestniczyła bardzo liczna grupa filatelistów i zaproszonych gości

 • Prezydium spotkania. Sprawozdanie wygłasza prezes Okręgu

 • Multimedialną prelekcję na temat "Makulatury w filatelistyce" przedstawił Marcin Wysocki

 • Franciszek Małkowski z Koła Miejskiego w Złocieńcu odbiera plakietkę okolicznościową i katalog

 • Toast noworoczny obejmował życzenia wszelkiej filatelistycznej pomyślności

 • Panie na stoisku pocztowym zorganizowanym przez UP Koszalin 9 miały pełne ręce roboty

 • Pamiątką noworocznego spotkania w Koszalinie był datownik, znaczek spersonalizowany i kartka korespondencyjna

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.