Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Zaproszenie na XXII Wystawę Ogólnopolską do Poznania

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 02.03.2018, 20:35 Okręg Wielkopolski Wystawy
Zaproszenie na XXII Wystawę Ogólnopolską do Poznania
Zarząd Główny PZF powierzył organizację XXII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej POZNAŃ 2018 środowisku wielkopolskich filatelistów, którzy wielokrotnie udowodnili swoje zaangażowanie i fachowe przygotowanie do takich imprez. Zwiedzający wystawę będą mieli w Poznaniu rzadką okazję zapoznać się z aktualnym dorobkiem polskiej filatelistyki, która nie tylko na płaszczyźnie międzynarodowej, ale również w kraju, prezentuje coraz wyższy poziom.

Wystawa zorganizowana zostanie na nowoczesnej powierzchni ekspozycyjnej w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy Al. Niepodległości.

Wszelkie informacje o warunkach uczestnictwa znajdują się w zamieszczonym Regulaminie IREX.

Informację przesłał:
Marek Zbierski
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | TaWicz dnia marzec 03 2018 11:11:16
Punkt 10.4 Regulaminu - "Eksponaty wystawiane w klasie literatury filatelistycznej nie podlegają zwrotowi. Po zakończeniu wystawy zostaną one przekazane do centralnej biblioteki filatelistycznej PZF w Warszawie." - jakim prawem nadal wystawcy tej klasy wystawienniczej pozbawiani są prawa do swojej własności? Nie dość, że muszą ponosić opłatę za uczestnictwo i koszt dostarczenia, to eksponat jest zagrabiany przez PZF - bo obrazowo, choć brutalnie, ujmując - tak jest. Poproszę o wskazanie ustawowego przepisu, który upoważnia Związek do tego typu działania. Z góry dziękuję.
#2 | Apelator dnia marzec 03 2018 12:14:17
Jak Szanowny Kolega przed laty wysyłał swoje dzieła na wystawę, też tak było. Taki mamy zwyczaj w filatelistyce na całym świecie. Za granicą trzeba przysłać organizatorom wystawy aż 2 egzemplarze, u nas tylko 1. Książki nie są zagrabiane (fuj, co za złośliwe określenie), tylko przekazywane do biblioteki związkowej. Udział w wystawie jest dobrowolny i każdy ma prawo wyboru - wystawić lub nie. Na poparcie tych słów cytat z regulaminu przyszłej wystawy w Tajlandii: ,,Exhibitors in the Philatelic Literature Class must send two copies of each title or volume, none of these are returnable. The Literature exhibits will not be returned. One set each of the exhibits will be kept by the Organizing Committee and the other to be sent to FIP.,, Dla Szanownego Kolegi, FIP to Światowa Federacja Filatelistyki, której jesteśmy członkami.
#3 | Adam Szuler dnia marzec 03 2018 21:35:42
Odnośnie klasy literatury to pozycje wydane w latach 2016-2018 nie są w stanie spełnić wymogów przed nimi postawionych. Ostatni raz bowiem literaturę można było u nas zaprezentować w Iławie w 2016 roku.
#4 | Apelator dnia marzec 04 2018 00:00:46
Porównałem z ciekawości ten regulamin z poprzednim z 2014 roku. Te same sformułowania, ale wtedy nikt jakoś nie pytał. Ci koledzy, którzy wystawiają swoje publikacje to wiedzą, że w klasie literatury nie obowiązują wcześniejsze wyniki. Każda książka lub opracowanie może być zgłaszane i będzie przyjęte. Zakończmy zatem czepianie się i zacznijmy tworzyć literaturę filatelistyczną.
#5 | Adam Szuler dnia marzec 04 2018 00:13:52
Nie czepiam sie. Może więc nie warto było przepisywać oraz w odpowiednim punkcie zamiast B11 wpisac samo B10 skoro wymóg tego nie dotyczy.
#6 | Apelator dnia marzec 04 2018 00:23:05
Zwrócę uwagę organizatorom na zastrzeżenia śląskich kolegów. Za cztery lata zrobicie to z pewnością lepiej.
#7 | mm dnia marzec 04 2018 17:01:40
Jak mi powiedział dobrze wtajemniczony w sprawę Kolega "Nobody is perfect". Proponuję dostrzeżone uchybienia lub niejasności regulaminowe (a jest ich trochę więcej) adresować do Organizatorów. Znając ich chęć osiągnięcia perfekcji zapewne wniosą uzasadnione poprawki. Nie ma sensu od razy podnosić alarmu i atakować. Robią przecież coś dla nas, dla filatelistyki i filatelistów!
#8 | Adam Szuler dnia marzec 04 2018 17:24:06
Oczywiście że nikt nie jest perfekcyjny. Takich ludzi nie ma. Doceniam kolegów z Poznania. Robią dla filatelistyki bardzo dużo. Nikogo nie atakuje. Napisałem najpierw do organizatorów jednak nikt nie odpisał. Zauważywszy ze tu wywiązała się dyskusja zasygnalizowałem sprawę tutaj zwłaszcza że jestem tematem zainteresowany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.