Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 227
· Najnowszy użytkownik: susannaol3

free counters

stat4u

Aktualności

"Bralin, pocztowa historia. Część II"

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 29.03.2018, 20:15 Okręg Śląsko-Dąbrowski Piśmiennictwo
Okręg Śląsko-Dąbrowski
W ramach obchodów 60-lecia Koła PZF im T.P. Potworowskiego w Kępnie oraz 15-lecia Towarzystwa Rozwoju Gminy Bralin w dniu 22 marca 2018 r. w restauracji "Złoty Kłos" w Bralinie miała miejsce promocja wydawnictwa Mariana Kucharzaka pt. "Bralin, pocztowa historia, Część II".

Wydana w 2013 roku pierwsza część pt. "Bralin, pocztowa historia" dotyczyła pocztowej historii Bralina do 1945 roku. Wydawnictwo to zostało wyróżnione Medalem PZF "Za zasługi dla rozwoju publikacji filatelistycznych" w 2014 roku.

W części drugiej wydawnictwa przedstawione zostały wydawnictwa pocztowe wydane po okresie II wojny światowej przez Pocztę Polską. Znalazły się również także wydawnictwa jak: kartki beznominałowe, widokówki, koperty okolicznościowe, znaczki personalizowane - wszystko co ukazuje zabytki i piękno gminy Bralin oraz wybitnych ludzi związanych z ziemią bralińską. W opracowaniu wykorzystano materiały pochodzące ze zbiorów autora wydawnictwa. Dzięki autorowi, filateliście i regionaliście wydarzenia te nie pójdą w zapomnienie.

W wydarzeniu uczestniczył i informację przekazał:
Henryk Dembski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.