Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

W Koszalinie dzieci powitały wiosnę

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 03.04.2018, 19:22 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
W Koszalinie postanowiono uroczyście przywitać wiosnę. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały kilka miesięcy. Organizatorami byli Poczta Polska i Koszaliński Okręg PZF. Bardzo aktywnie do powitania wiosny szykowały się dzieci ze szkół podstawowych nr 4 i 9 w Koszalinie. Dwie drugie klasy i jedna czwarta przygotowały programy artystyczne i zaprojektowały znaczki pocztowe.
23 marca do budynku Poczty Głównej w Koszalinie przybyli zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć Przewodniczącą Rady Miasta Krystynę Kościńską, Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Roberta Jacka Stępnia, Przewodniczącego Komisji Kultury Urzędu Miasta Koszalina Ryszarda Tarnowskiego. Pocztę Polską reprezentowała Agnieszka Wróbel.
Głównymi bohaterami spotkania były dzieci z klas II a i b Szkoły Podstawowej nr 4 z wychowawczyniami Anettą Koprowską i Agnieszką Gil oraz klasa IV b ze Szkoły Podstawowej nr 9 z wychowawcą Jackiem Górnikiem. Filatelistów reprezentowała liczna grupa z prezesem okręgu na czele.
Przybyłych powitano uroczyście, wyrażając przekonanie, że w takim gronie wiosnę powitamy okazale. O zwiastunie wiosny, jaskółce, opowiadał ornitolog Rafał Rudzin. Swoją opowieść o tym pięknym i ciekawym ptaku obrazował interesującą prelekcją multimedialną.
W części artystycznej wystąpiły dzieci. Dzieci recytowały wiersze
i śpiewały piosenki. Występy okraszone były wcześniej przygotowanymi wiosennymi rekwizytami.
Ważnym momentem było ogłoszenie wiosny przez Panią Przewodniczącą K. Kościńską. Zaproszeni gości otrzymali „Wiosenne Pozdrowienia”. Dla przyjaciół koszalińskich filatelistów takie pozdrowienia zostały wysłane pocztą.
Powitaniu wiosny towarzyszyła wystawa. Pokazywała ona prace plastyczne dzieci. Były to projekty znaczka pocztowego, których głównym bohaterem była jaskółka.
Wizyta w urzędzie pocztowym była dla dzieci okazją zapoznania się z pracą pocztowców. Wszyscy zwiedzili urząd pocztowy Koszalin 1. Dzieci miały okazję wysłać list do bliskiej osoby. Listy otrzymały datownik, na którym była jaskółka. Sporo radości wywołały prezenty, które przygotowała poczta i filateliści.
Powitanie wiosny w mieście było sympatyczną inicjatywą. Pokazano, że pretekst do zainteresowania kolekcjonerstwem, znaczkami pocztowymi oraz funkcjonowaniem urzędu może być różny. W Koszalinie potrafiliśmy wspólnymi siłami - pocztowcy i filateliści - zorganizować ciekawą imprezę. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się w tym miejscu Paniom reprezentującym Pocztę Polską.

Informację przesłał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
 • Powitanie wiosny zgromadziło wielu uczestników.

 • Opowieść o zwiastunie wiosny jaskółce, zaprezentował ornitolog Rafał Rudzin.

 • Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

 • Występ klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 9.

 • Prace plastyczne o jaskółce zainteresowały zwiedzających.

 • Urząd pocztowy Koszalin 1 przybrał wiosenny wygląd.

 • Wydawnictwa upamiętniające powitanie wiosny w Koszalinie - datownik okolicznościowy, znaczek spersonalizowany i kartka korespondencyjna.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.