Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: karahu3

free counters

stat4u

Aktualności

Wielkanoc na znakach pocztowych

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 09.04.2018, 10:13 Okręg Śląsko-Dąbrowski Inne
Okręg Śląsko-DąbrowskiMłodzi filateliści ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie pod opieką Bernardy Zaremba podjęli inicjatywę zorganizowania wystawy znaków pocztowych o Wielkanocy. Celem jej było ukazanie, że znaczek pocztowy to nie tylko forma uiszczenia opłaty za przesyłkę, ale również źródło tradycji oraz wiedzy religijnej i historycznej.

Okazją do przygotowania wystawy filatelistycznej były zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz konkurs plastyczny, zorganizowany przez wychowawców świetlicy, na który zgłoszono 28 wspaniałych i pomysłowych prac.

Na wystawie zostały zaprezentowane zbiory pochodzące z kolekcji członków koła jak i wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską oraz znaczki wydane przez poczty wielu państw świata. Wystawę oglądało wielu uczniów. Opiekunka koła filatelistycznego opowiadała uczniom o historii i roli znaczków pocztowych. Wskazywała również aspekty religijne i tradycyjne na znaczkach pocztowych, zarówno polskich jak i zagranicznych, eksponowanych na wystawie: ostatnia wieczerza, postać Jezusa ukrzyżowanego oraz zmartwychwstałego, pisanki, palmy, wesołe kurczaczki i zajączki. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem. Dla wielu była okazją do poznania nowego hobby.

Podczas oglądania znaczków zrodził się pomysł na kolejny konkurs plastyczny "Najładniejszy znaczek pocztowy zaprezentowany na wystawie". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po świętach. Wystawę można było jeszcze oglądać po świętach. Opiekę nad młodymi filatelistami sprawuje Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie.

Tekst i zdjęcia:
Bernarda Zaremba
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.