Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Zapowiedź Krajowej Wystawy Filatelistycznej Koszalin 2019

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 30.04.2018, 22:42 Okręg Koszaliński Inne
Zapowiedź Krajowej Wystawy Filatelistycznej  Koszalin 2019
Zapadła decyzja o organizacji w połowie maja 2019 r. w Koszalinie Krajowej Wystawy Filatelistycznej. Hasło wystawy to "100. Rocznica Zakończenia Powstania Wielkopolskiego". Będzie ona rozpoczynała również obchody 65-lecia Koszalińskiego Okręgu PZF, których kulminacja przypadnie jesienią 2019 roku. Pomysł wystawy zrodził się w kole przy Politechnice Koszalińskiej, wśród historyków, członków koła.

Na wystawie chcemy przedstawić eksponaty wystawców z całej Polski, o charakterze patriotycznym i wojskowo - historycznym, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Chcemy w ten sposób włączyć się w obchody 100. rocznicy rozpoczęcia i zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Zdajemy sobie sprawę, że od kilkunastu lat na wystawach konkursowych nie pojawiają się eksponaty związane z tematem wystawy. Wiemy, że jeżeli nie eksponaty, to przynajmniej takie zbiory filatelistyczne w kraju istniały, a może nadal istnieją. Zachęcamy potencjalnych właścicieli takich walorów do przygotowania eksponatu lub przynajmniej wyrażenia chęci pokazania zbioru poza konkursem. Będziemy na pewno organizowali klasy poza konkursowe.

Mając w pamięci KWF organizowaną w Koszalinie w 2015 roku, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że zaprezentujemy szereg dobrych i bardzo dobrych eksponatów, w kilku klasach konkursowych. Będziemy chcieli zaproponować filatelistom, odwiedzającym wystawę, ciekawy program, nad którym obecnie pracujemy.

Z okazji wystawy przewidujemy wydanie 3-4 kartek korespondencyjnych, 2 datowników, 1-2 znaczków spersonalizowanych. Współpracujący z nami grafik zadba o ich atrakcyjność.

Więcej szczegółów (w tym regulamin wystawy) będziemy przekazywali sukcesywnie w trakcie ich dopracowywania. Zapraszamy wszystkich filatelistów do udziału w wystawie. Śledźcie informacje w "Filateliście" i na stronie ZG PZF.

W imieniu organizatorów
Leszek Bednarek
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | JACEK KOSMALA dnia maj 04 2018 10:57:29
Gratuluję organizatorom tak wczesnej (jak na polskie warunki) informacji o wystawie, ale proponuję przeniesienie jej na kwiecień lub czerwiec, W przyszłym roku mija 100 lat od Pierwszej Polskiej Wystawy Marek, która została zorganizowana w Warszawie w dniach 3-15 maja 1919 roku. W drugiej połowie maja obchodzić będziemy (w międzynarodowym towarzystwie) rocznicę 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Okręg Warszawski pragnie dwiema wystawami upamiętnić obie te rocznice. Wystawa w Koszalinie byłaby trzecią wystawą w maju przyszłego roku, nie byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.