Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 662
· Najnowszy użytkownik: Jameslab

free counters

stat4u

Aktualności

Europejskie Wystawy Filatelistyczne ITALIA 2018

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 23.05.2018, 19:43 ZG PZF Wystawy
Europejskie Wystawy Filatelistyczne ITALIA 2018
W dniach od 23 do 25 listopada 2018 roku odbędą się w Weronie Europejskie Wystawy Filatelistyczne ITALIA 2018 pod patronatem FEPA, AEP i AIJP. Wystawy są organizowane przez Włoską Federację Stowarzyszeń Filatelistycznych z okazji 100. rocznicy zakończenia I. Wojny światowej oraz 131. targów Veronaphil.

Pierwszą wystawą jest ITALIA 2018 PHILATELIC LITERATURE. Organizatorzy zapraszają do udziału wystawców z całego świata, autorów i wydawców literatury wydanej zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Wystawa pierwotnie miała się odbyć w marcu w Mediolanie, zgłoszenia wysłane wcześniej są honorowane przez organizatorów. Wszystkie zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną do 10 września 2018 r. wpłacając jednocześnie opłatę w wysokości 40 Euro na konto podane przez organizatorów. Eksponat musi zostać dostarczony do Komitetu Organizacyjnego do 21 września 2018 r.

Drugą wystawą jest ITALIA 2018 THE GREAT WAR. Organizatorzy zapraszają do udziału wystawców z eksponatami poświęconymi I. Wojnie światowej w klasach tradycyjnej TR, historii poczty HP, tematycznej TEM, całostek CP i maksymafilii CM. Warunkiem udziału jest otrzymanie na wystawie krajowej 75 pkt. Każdy wystawca otrzymuje do dyspozycji od 5 do 10 ekranów 12 kartkowych, wg własnego uznania. Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są do 31 lipca. Akceptacja przez Komitet Organizacyjny nastąpi do 31 sierpnia. Opłatę wynoszącą 40 Euro za ekran należy wpłacić do 19 września. Do 15 września należy przesłać organizatorom skany całego eksponatu w wersji elektronicznej, natomiast same eksponaty do 21 listopada.
Eksponaty nagrodzone zostaną dyplomami w formie elektronicznej. Jedynie Grand Prix Wystawy i nagrody dla najlepszych eksponatów w klasie będą w innej formie.

Na wystawie nie są przewidziani komisarze krajowi, jedynie koordynatorzy z ramienia związków narodowych. Niżej podpisany jest koordynatorem z ramienia PZF i służy wszelkimi informacjami potencjalnym wystawcom. Dostarczenie eksponatu na wystawę i jego odbiór jest obowiązkiem wystawcy. Koordynator może pomóc w zorganizowaniu wspólnego transportu kilku eksponatów.

Wystawie towarzyszyć będą międzynarodowe targi filatelistyczne.

Materiały wystawowe (regulamin i formularze zgłoszeń) są do pobrania na stronach internetowych wystawy.

http://expo.fsfi.it/italia2018/IT2018_index.php
http://expo.fsfi.it/italia2018/en_rules.php
http://expo.fsfi.it/PaginaStandard_IT2018.php?CodiceExpo=Italia2018intLGW&Ambito=USER&PagSec=italia2018_int_lgw/rules_IT2018.php

Jacek Kosmala
Koordynator z ramienia PZF
jacek.kosmala@gmail.com
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.