Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Nie żyje Karol Strug (1926-2018)

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 30.05.2018, 18:53 Okręg Świętokrzyski Z żałobnej karty
Nie żyje Karol Strug (1926-2018)
Z głębokim żalem informujemy, że w nocy z 27 na 28 maja 2018 r. zmarł Karol Strug, były wieloletni prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZF i członek Zarządu Głównego, Członek Honorowy PZF. Do PZF wstąpił w 1960 r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 2 czerwca 2018 r. o godz. 13:00 w domu pogrzebowym "Eden" obok Cmentarza Komunalnego w Cedzynie k/Kielc.

Karol Strug urodził się 29 sierpnia 1926 r. w Krakowie. Wykształcenie wyższe, dziennikarz. Członek Honorowy PZF Tytuł otrzymał na XIV Zjeździe PZF w 1986roku.

Do Polskiego Związku Filatelistów wstąpił w lutym 1960 roku w Kielcach. Od chwili wstąpienia do Związku zaangażował się w pracę na rzecz filatelistyki. Pełniąc różne funkcje w Oddziale a następnie w Okręgu w Kielcach, w 1966 roku zostaje wybrany na Prezesa Okręgu w Kielcach. Funkcję tą sprawuje nieprzerwanie do 1993 roku. W latach kiedy pełni funkcję prezesa, wyróżniał się jako organizator licznych wystaw o zasięgu okręgowym i krajowym. Po przejściu na emeryturę nadal pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Propagandowej Okręgu.

W latach 1966 - 1994 członek Zarządu Głównego PZF, a w latach 1981 - 1986 członek Prezydium ZG PZF. Był delegatem na IX, X, XI, XII, XIII, XIV i XV Walny Zjazd PZF. Przewodniczył obradom IX, XIII i XV Zjazdu. Był delegatem na cztery Kongresy FIP, a także komisarzem krajowym trzech wystaw światowych pod patronatem FIP.

Z Jego inicjatywy Zarząd Okręgu PZF w Kielcach rozpoczął w 1974r współprace z filatelistami niemieckimi, organizując wystawy bilateralne i wymianę delegacji.

Na łamach regionalnego wydania gazety "Słowo Ludu" rozpoczął w 1962 roku redakcją słynnego kącika filatelistycznego "Trzy łyki filatelistyki", która ukazywała się co tydzień do chwili zamknięcia tytułu po 2000 roku. Publikował artykuły o filatelistyce krajowej i światowej. Za tą działalność wyróżniony trzykrotnie medalem "Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych". Był członkiem Międzynarodowej Organizacji Dziennikarzy Filatelistycznych (AIJP). Jedną z ostatnich jego funkcji było przewodniczenie Komisji Historii Filatelistyki ZG PZF.
Był sędzią klasy I.

Za działalność służbową i społeczną odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, złotym Krzyżem Zasługi oraz wyróżniony wieloma odznakami i medalami regionalnymi. Za działalność filatelistyczną wyróżniony złotą odznaką "Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki", "Zasłużony Pracownik Łączności", odznaką "Zasłużony dla Okręgu PZF w Katowicach", a także licznymi innymi odznakami i medalami PZF.

Kolega Karol Strug zmarł w nocy z 27 na 28 maja 2018 roku w Kielcach.

Włodzimierz Seliga
Prezes Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.