Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: umegowuc

free counters

stat4u

Aktualności

Jubileuszowa młodzieżowa wystawa w Koszalinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 18.06.2018, 19:32 Okręg Koszaliński Wystawy
Okręg Koszaliński
Tradycja organizowania w Koszalinie wystaw przeznaczonych tylko dla młodych filatelistów jest bardzo bogata. W 64 letniej historii Okręgu zostało zorganizowanych 37 Młodzieżowych Okręgowych Wystaw Filatelistycznych i 20 wystaw Debiuty. Łącznie 57 wystaw. W tym roku uroczyście organizowaliśmy jubileuszowe, dwudzieste debiuty. O celowości i znaczeniu tej inicjatywy nie ma co mówić, jest ona bezdyskusyjna.
Komitet organizacyjny wystawy stanął na wysokości zadania. Ilość zaprezentowanych eksponatów jest bardzo bogata. Wiąże się z tym trud organizacyjny. Były to miesiące negocjacji i roboczych kontaktów z opiekunami młodzieży i czasami z rodzicami wystawców. Przyjazne nastawienie do wystawy w Koszalinie powodowało, że ze zgromadzeniem regulaminowej ilości wystawców nie było kłopotów. Niestety byli też wystawcy, których organizatorzy wystawy ze względu na ograniczoną powierzchnie ekspozycyjną nie mogli przyjąć. Bolejemy nad tym, ale może za rok... ?

W organizację wystawy zaangażowała się Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przylesie", która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia swojej działalności. Wystawa została wpisana do kalendarza obchodów jubileuszu Spółdzielni. Jak zwykle można było liczyć na pomoc Prezydenta i Urzędu Miasta Koszalina. Poczta Polska tradycyjnie wniosła wydatny wkład w koszalińska imprezę. Jak co roku na wystawie swoją obecność w Koszalinie zaznaczył Oddział Ruda Śląska. Nie sposób w tym miejscu nie zaznaczyć wielkiego zaangażowania filatelistów z całego Okręgu. Są wśród nas działacze z ogromnym zacięciem organizacyjnym. Wystawa jest ich sukcesem.

Bardzo uroczyście rozpoczęto i zakończono wystawę. W połowie wystawy odbył się "Dzień Młodzieży". Na każdej imprezie gościliśmy znakomitych gości; protektora wystawy, prezydenta Koszalina, wiceprezesa ZG PZF, dyrektora Centrum Sieci Poczty Polskiej ze Szczecina, przedstawicieli Rad Samorządowych Osiedli Spółdzielni "Przylesie" i wielu innych znamienitych gości. Bohaterem każdego spotkania była młodzież. Organizatorzy nie narzekali na ich brak. Czasami opanowanie młodzieńczego żywiołu nie było łatwym zadaniem.
Sąd konkursowy, któremu przewodniczył doświadczony juror z Głogowa, bardzo sprawnie ocenił wystawę zaprezentowaną na ponad 80 ekranach wystawowych. Grand Prix Wystawy sąd konkursowy przyznał eksponatowi wystawcy z Oławy "Jak ptaki na niebie". Natomiast nagrodę za najlepszy debiut na wystawie - eksponatowi MKF Klub "Przylesie" "Tajniki wiedzy filatelistycznej".

Dzięki hojności instytucji i osób wspierających wystawę wszyscy otrzymali nagrody i wydawnictwa jubileuszowych Debiutów. Organizatorzy wszystkim za to są bardzo wdzięczni.

Warto zauważyć ilość wydawnictw uświetniających XX Debiuty. Na otwarciu i zamknięciu wystawy był w użyciu datownik okolicznościowy. Zostały wydane trzy kartki korespondencyjne. Cztery znaczki spersonalizowane ozdabiały każde wydawnictwo. Z wielką starannością przygotowany katalog wystawy można zaliczyć do ewidentnych osiągnięć organizatorów.
Środowisko koszalińskich filatelistów udawadnia, że jak się chce, to można pokonać niejedną przeszkodę organizacyjną czy finansową i doprowadzić do zakładanego celu. Podziwiając upór i determinację koszalińskich działaczy można założyć, że na dwudziestych debiutach nie poprzestaną.

Materiał przygotował:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
  • Rzut oka na fragment MOWF Debiuty XX (41 eksponatów na 80 ekranach, 8 debiutantów, wystawcy z 7 Okręgów)

  • Wydawnictwa pocztowo - filatelistyczne MOWF Debiuty XX - Koszalin 2018

Komentarze

#1 | tomjan dnia czerwiec 19 2018 22:50:19
Gratulacje, gratulacje.
#2 | Apelator dnia czerwiec 19 2018 23:21:00
Najpoważniejsza wystawa eksponatów młodzieżowych w kraju: tylko reprezentanci z 7 okręgów i 8 nowych eksponatów. A gdzie są inni młodzi filateliści? Dobrze, że na Finał Konkursu przyjeżdżają reprezentacje z połowy okręgów. Jest zatem dobrze. Kol. Kuśmiderski pisał ostatnio w Filateliście o priorytetach i prestiżu pracy z młodzieżą.
#3 | archeofil dnia czerwiec 20 2018 09:45:31
Wystawcy z 7 okręgów. A ile ich mamy? 24? Czyżby w pozostałych 17 okręgach nie było żadnych eksponatów młodzieżowych? Czy już jest aż tak źle?
#4 | filatelis dnia czerwiec 21 2018 22:48:51
Czytając sprawozdanie z wystawy odnosi się jednak wrażenie, że młodzi wystawcy i ich eksponaty byli najmniej ważnymi elementami imprezy. Poświęcono im całe trzy zdania. Liczyła się, po raz dwudziesty, powielana inicjatywa, bo uzyskane wyniki, szczególnie debiutujących dzieci, nie dają wielkiego powodu do filatelistycznej radości. Może kiedyś zapoznamy się z nimi. Ale jak pisze bardzo doświadczony sprawozdawca: ,,O celowości i znaczeniu tej inicjatywy nie ma co mówić, jest ona bezdyskusyjna,,.
No i ,,podziwiając upór i determinację koszalińskich działaczy,, itd, itd. Z roku na rok w filatelistyce dzieci najważniejsi są działacze i organizatorzy.
Jak pisze jeden z komentatorów - Gratulacje, gratulacje.
#5 | jacek48 dnia czerwiec 23 2018 15:08:15
Czekałem jak po informacji z Koszalina zareagują poznaniacy. Nie zawiedli mnie. Plunęli jadem zgodnie. Ten mniejszy, jak grzechotnik, kąsa z ukrycia. Ten wyższy, jak żararaka, nie przebiera w środkach. Temat młodzieży też jest dobry by zademonstrować swoje frustracje. Czy grzechotnik i żararaka może pochwalić się swoim młodzieżowym wychowankiem ? Jakimi eksponatami wzmocnili koszalińską wystawę? No, pochwalcie się !
Koszalińscy koledzy, zawsze można było zobaczyć z waszych imprez parę zdjęć, czemu ich nie daliście. Zabrakło też wyników młodzieżowych wystawców. A tak to fajna robota.
Gemelorzy z Poznania ignorujcie, róbcie swoje.
#6 | mm dnia czerwiec 23 2018 15:32:54
A propos zdjęć
Uwaga! Od końca maja obowiązuje RODO a strona zgpzf.pl nie jest dziennikiem. Organizatorzy wystaw i konkursów zapominają zebrać odpowiednie zgody od uczestnikow. W ten sposób schodzimy do podziemia. To bardzo trywialne wyjaśnienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.