Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 662
· Najnowszy użytkownik: Jameslab

free counters

stat4u

Aktualności

"To My - Walcząca Stolica" 74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego w MPiT we Wrocławiu

Dodane przez Redakcja, Dnia: 26.07.2018, 17:14 ZG PZF Inne
"To My - Walcząca Stolica" 74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego w MPiT we Wrocławiu
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wspólnie z Pocztą Polską SA chciałoby zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów 74. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego: "To my - Walcząca Warszawa!" w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, mieszczącym się przy ulicy Z. Krasińskiego 1. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa szereg bezpłatnych atrakcji.


• godz. 11:00 "TO my - Walcząca Warszawa" Powstańcza Poczta Harcerska - Kim byli bohaterowie walczącej Warszawy? Jak wyglądało ich codzienne życie w powstańczej stolicy? Spotkamy się z historią powstańczej Warszawy opowiedzianej z perspektywy warszawiaków - autorów listów powstańczych prezentowanych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 713436765.

• 12:30 - 13:00 Udział w Powstańczej Poczcie Specjalnej - uroczysty przemarsz i przeniesienie paczek oraz listów z budynku Poczta Wrocław 1 (ul. Krasińskiego 1) do budynku Poczta Polska Rynek Rynek 28 Wrocław w ramach upamiętnienia Harcerzy Poczty Powstańczej.

• "Wyślij kartkę do Powstańca!" czyli udział w kampanii ,,BohaterOn. Włącz Historię!". Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską kampanie społeczną "BohaterON. Włącz historię". W ramach współpracy Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz Fundacji Sensoria w budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu (ul. Krasińskiego 1) będzie możliwość wysłania bezpłatnej kartki do Powstańca przez cały okres trwania kampanii.
• "Wczytaj się w historię walczącej Stolicy!" Pokaz korespondencji powstańczej należącej do zbiorów Muzeum Poczty i elekomunikacji we Wrocławiu w ramach "Wystawy jednego eksponatu” oraz możliwość zapoznania się z wyjątkowymi, nieprezentowanymi wcześniej eksponatami.

Z okazji planowanych wydarzeń Poczta Polska S. A. przygotowała również wyjątkową kartkę pocztową oraz datownik okolicznościowy upamiętniające 74. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego, które 1 sierpnia będą dostępne na stoisku pocztowym na pierwszym piętrze budynku Poczty Głównej przy ul. Krasińskiego 1, tuż przed wejściem do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/973128789536233/.

Informacja przesłana przez:
Joanna Kwaśna
Dział Edukacji i Promocji
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.