Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Pamięć o polskich bohaterach spod Monte Cassino w Sławnie

Dodane przez Redakcja, Dnia: 17.09.2018, 20:31 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
Z inicjatywy Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym - Oddział Koszalin i Urzędu Miejskiego w Sławnie w dniu 11 września 2018 roku na cmentarzu komunalnym dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie Żołnierzom 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. W. Andersa. Na tablicy widnieją słowa:
"W hołdzie żołnierzom 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Walczącym we Włoszech w latach 1943-1945, zwycięzcom w Bitwach o Monte Cassino, Ankonę , na linii Gotów, Apeninie Emiliańskim oraz Bolonię. Społeczeństwo Ziemi Sławieńskiej".

Aktu odsłonięcia tablicy dokonała córka generała, senator RP Anna Maria Anders - pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. W uroczystości uczestniczył także burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein i zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Ta uroczystość wpisała się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Oczywiście nie zabrakło akcentu pocztowego. W Urzędzie Pocztowym Sławno 1 była dostępna z tej okazji kartka pocztowa i datownik okolicznościowy. Koszalińskich filatelistów reprezentowała delegacja z prezesem Koszalińskiego Okręgu PZF R. Munzerem na czele. Aktywność sławieńskiego środowiska pozwala przypuszczać, że ukażą się kolejne patriotyczne wydawnictwa pocztowe.

Informację przekazał:
Ryszard Munzer
facebookDrukuj
  • Miejsce, w którym została odsłonięta w dniu 11 września 2018 roku tablica pamiątkowa w hołdzie Żołnierzom 2. Korpusu Polskiego gen. W. Andersa. (po prawej stronie na kamieniu pierwsza od góry) fot. T. Galant

  • Kartka pocztowa i datownik okolicznościowy dokumentujący uroczystość

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.