Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: Bernardnot

free counters

stat4u

Aktualności

Obchody 100-lecia ruchu filatelistycznego na Kielecczyźnie

Dodane przez Redakcja, Dnia: 29.09.2018, 14:01 Okręg Świętokrzyski Inne
Okręg Świętokrzyski
W dniu 22 września 2018 roku, Okręg Świętokrzyski PZF obchodził 100-lecie ruchu filatelistycznego na Kielecczyźnie. Z tej okazji w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyło się uroczyste spotkanie członków Związku, dorosłych i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli też zaproszeni goście, w tym Prezes ZG PZF Pan Henryk Monkos, Pani Hanna Możdżeń Dyrektor Regionu Sieci w Kielcach, Poczta Polska S.A., Pan Jacek Kowalczyk Dyr. Dep. Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Z okazji tak okazałego jubileuszu Okręg wydał książkę pt. "100-lecie Ruchu Filatelistycznego na Kielecczyźnie". Publikacja zawiera rys historyczny działalności Okręgu i katalog datowników okolicznościowych wydanych na terenie Okręgu. W holu gmachu WDK zorganizowano pokaz eksponatów wystawowych członków naszego Okręgu. Obecni na uroczystości zostali obdarowani wydawnictwem książkowym oraz kartką beznominałową wydaną z tej okazji, a na stoisku pocztowym, które zorganizowała Poczta Polska S.A., można było ofrankować kartkę i ostemplować datownikiem okolicznościowym przygotowanym na tą okazję.

Na tej podniosłej uroczystości wielu zasłużonych dorosłych działaczy i członków kół młodzieżowych zostało odznaczonych złotymi, srebrnymi i brązowymi Honorowymi Odznakami Związku. Za wsparcie i pomoc dla kół młodzieżowych działających na swoim terenie, Wójt Gminy Słupia Konecka Pan Robert Wielgopolan oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec uhonorowane zostały brązowym medalem Rowlanda Hilla. Zarząd Główny docenił działalność i pracę naszego Okręgu, który został uhonorowany srebrną odznaką z dyplomem "Za Zasługi dla Rozwoju Polskiej Filatelistyki".

Prezentacja eksponatów oraz relacja z uroczystości przedstawione zostały w lokalnych środkach przekazu: Radio Kielce, telewizji regionalnej i gazecie Echo Dnia.

Informację przekazał:
Włodzimierz Seliga
Prezes Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | tomjan dnia październik 02 2018 17:47:45
Gratuluję. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.