Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 215
· Najnowszy użytkownik: Josephbof

free counters

stat4u

Aktualności

Zaproszenie na wystawę "Oława 2019"

Dodane przez Redakcja, Dnia: 04.02.2019, 20:58 Okręg Wrocławski Wystawy
Okręg Wrocławski
W dniach od 16 do 18 maja 2019 roku w Oławie, w Ośrodku Kultury mieszczącym się przy ul. 11 Listopada 27, odbędzie się specjalistyczna Wystawa Filatelistyczna III stopnia.. Preferowane będą na niej eksponaty w klasie promocyjnej oraz klasie otwartej.

Organizatorzy wystawy mają ambicję uczynienia Okręgu Wrocławskiego wiodącym w zakresie organizacji cyklicznych wystaw w klasie otwartej, aż do mistrzostw krajowych włącznie. Chcemy wzorować się w tym na Kolegach tematykach. Oczywiście zależeć to będzie od ilości eksponatów, jak i zainteresowania tą klasą w Polsce.

Prosimy wystawców rozpoczynających lub planujących budowę open eksponatu o kontakt na adres e-mail: zdzislaw.sacha@wp.pl, a Kolegów posiadających już opracowane eksponaty o możliwie szybkie ich zgłaszanie.

Bardzo serdecznie zapraszamy Kolegów wystawców do udziału w wystawie, a wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy w maju br.

[Aktualizacja]
W związku z zapytaniami dotyczącymi zasad sędziowania Klasy Otwartej, zapraszamy do zapoznania się z materiałami w tym zakresie udostępnionymi na stronie ZG PZF w zakładce
Zasady wystaw konkursowych oraz pod poniższymi linkami:
Wytyczne do sędziowania Klasy Filatelistyki Otwartej
Regulamin Secjalny Oceny Eksponatów w Klasie Promocyjnej

Zdzisław Sacha
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wystawy
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | archeofil dnia luty 06 2019 09:10:54
Regulamin Specjalny Oceny Eksponatów w Klasie Promocyjnej mówi (art. 5.1), że "Eksponaty debiutujące winny być wystawiane w specjalnej klasie konkursowej (zwanej klasą promocyjną) na wystawach co najmniej II stopnia, a wystawa w Oławie ma być wystawą III stopnia. Nie ma tu sprzeczności?
#2 | GKS dnia luty 06 2019 20:25:17
Z szacunkiem wypada odnieść się do spostrzegawczości Kolegi Archeofila. Klasa promocyjna istnieje już od przeszło sześciu lat, ale po raz pierwszy właśnie organizatorzy wystawy w Oławie zgłosili chęć pokazania takich eksponatów. Nie wiemy, czy znajdą się chętni. Cele tej klasy znajdziemy w jej regulaminie:
U podstaw stworzenia klasy promocyjnej leży zachęcenie potencjalnych wystawców do zrobienia tzw. pierwszego kroku. Docelowym zamiarem jest rozwinięcie eksponatu debiutującego do eksponatu pięcioekranowego.
Celem wprowadzenia specjalnej klasy konkursowej dla eksponatów debiutujących jest zachęcenie do tworzenia i umożliwienie prezentowania nowych eksponatów, których wystawcy z różnych powodów nie budują w przewidzianym regulaminami PZF pełnym wymiarze (dorośli: 80 kart). Wystawcami w tej klasie powinni być głównie debiutanci a nie doświadczeni wystawcy, osiągający wysokie wyniki na wystawach w kraju i za granicą.

Kolegium Wystawiennictwa uzgodniło z Organizatorami, że najwyższy czas, aby dać możliwość pokazania takich eksponatów. Oprócz nich mają szansę zaistnieć eksponaty w klasie filatelistyki otwartej, która istnieje u nas od kilku tygodni. Podczas wystawy sędziowie PZF będą się szkolić w ocenie tych obu debiutujących klas i dzięki temu spełniony będzie warunek regulaminowy:
5.1. Eksponaty debiutujące winny być wystawiane w specjalnej klasie konkursowej (zwanej klasą promocyjną) na wystawach co najmniej II stopnia. Ocena i konsultacje z wystawcami prowadzone będą przez doświadczonych jurorów, nominowanych w tym celu przez Główne Kolegium Sędziów PZF.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia tej wystawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.