Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Inauguracja Nowego Roku w Koszalinie

Dodane przez Redakcja, Dnia: 05.02.2019, 21:53 Okręg Koszaliński Inne
Okręg KoszalińskiPoczątek roku w Koszalińskim Okręgu PZF, to spotkanie z działaczami Okręgu. Oceniamy rok poprzedni i snujemy plany na rok bieżący. Ten rok w historii Okręgu jest bardzo istotny, wszystko co zrealizujemy, będzie się działo pod hasłem obchodów 65. rocznicy powstania zorganizowanej filatelistyki na Pomorzu Środkowym.

Naszym noworocznym spotkaniom zawsze staramy się nadać niepowtarzalną formułę. Gościem honorowym była mistrzyni Polski w biegu na 400 m i mistrzyni Europy w biegu sztafetowym 4 x 400 m Małgorzata Hołub - Kowalik. Uznaliśmy, że mamy powody do pochwalenia się koszalińską mistrzynią. Spotkanie z Panią Małgorzatą było niezwykle bezpośrednie. Poznaliśmy życie sportowca od innej, nieznanej strony. Na stadionach, już na zawodach, widzimy efekt ciężkiej treningowej pracy. Ale życie to nie tylko sport, Pani Małgorzata przedstawiła się nam jako aktywna mieszkanka Koszalina, studentka i żona. Pogodzić te wszystkie role nie jest łatwe, Ale upór
i konsekwencja, to droga do sukcesu. I tu znaleźliśmy bezpośredni kontakt z naszą mistrzynią, bo te cechy to również nasze drogi do filatelistycznego sukcesu.
Wydawnictwa pocztowo - filatelistyczne poświęcone były naszemu gościowi. Datownik okolicznościowy odwoływał się do symboliki biegu sztafetowego. Wydaliśmy kartkę dwustronną i znaczek spersonalizowany. Miłośnicy tematyki sportowej otrzymali ciekawy walor a kolekcjonerzy materiału o Koszalinie też powinni być zadowoleni.

Gratką była możliwość zdobycia autografu Pani Małgorzaty. Ktoś skrupulatny wyliczył, że nasza mistrzyni podpisała niecałe 1000 wydawnictw pamiątkowych. To było bardzo miłe spotkanie. Zadowolona była Pani Małgorzata, byli zadowoleni koszalińscy filateliści.
W kolejnej części spotkania zastanawialiśmy się nad minionym rokiem. Ilość zorganizowanych imprez jest niebywała. Filatelistykę propagowaliśmy w samym Koszalinie ale też w innych miejscowościach Okręgu. Większość staraliśmy się udokumentować wydawnictwami pocztowymi. Plonem roku 2018 jest 17 datowników okolicznościowych, 13 znaczków spersonalizowanych i 15 kartek korespondencyjnych. Całkiem nieźle jak tak niewielki okręg.

Cieszyły nas sukcesy wystawiennicze, wydawnicze, organizacyjne, ale mieliśmy świadomość, że były też obszary działania budzące naszą troskę. Topniejemy ilościowo, coraz ciężej namówić młodzież do filatelistyki, zmniejsza się aktywność działaczy - chorujemy i starzejemy się.

Plany na rok 2019 były powiewem optymizmu. Będziemy organizowali wystawy. KWF w kwietniu rozpocznie ten maraton. Końcówką roku będą XXI Debiuty i obchody 65 rocznicy powstania Okręgu. Kampania sprawozdawczo - wyborcza w kołach i Okręgu zamknie zmagania tego roku. Widać z tego, że będzie to również rok wytężonej pracy. Chęci nie brakuje, a możliwości wykrzesamy.

Tekst przesłał:
Andrzej Skorek
Prezes Koszalińskiego Okręgu PZF
facebookDrukuj
  • Tradycyjnym miejscem Noworocznego Spotkania był Klub Osiedlowy "Przylesie", sala wypełniona po brzegi

  • Gościem honorowym spotkania była utytułowana koszalińska lekkoatletka Małgorzata Hołub-Kowalik

  • Każdy uczestnik spotkania otrzymał autograf Mistrzyni. W tle wystawa eksponatów o tematyce sportowej młodzieży z klubu

  • Wydawnictwami pamiątkowymi spotkania była dwustronna kartka korespondencyjna, znaczek spersonalizowany i datownik okolicznościowy

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.