Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Wiosna w Koszalinie

Dodane przez Redakcja, Dnia: 27.03.2019, 20:56 Okręg Koszaliński Inne
Wiosna w Koszalinie
Cykliczną imprezą organizowaną przez filatelistów, wspólnie z Pocztą i szkołami Koszalina, jest uroczyste powitanie wiosny przez dzieci w mieście. W tym roku do powitania wiosny zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17. W klasach czwartych (a jest ich 9) ogłoszono konkurs na projekt znaczka pocztowego. Na bohatera prac wytypowano tulipana, który w tym roku zapowiadał wiosnę w Koszalinie. Całością koordynowała dyrektor szkołyi wychowawczyni klasy 4 „i”. Do oceny przedstawiono około 150 prac. Ponieważ technika wykonania projektu była dowolna, pojawiło się mnóstwo ciekawych propozycji. Wybrać najbardziej interesujące było niełatwo.
Komisja złożona z nauczycieli szkoły i filatelistów wybrała trzy najlepsze prace. Dodatkowo przydzielono również trzy wyróżnienia.

Powitanie wiosny tradycyjnie odbyło się w budynku poczty głównej w Koszalinie 21 marca. Hol główny Poczty został ozdobiony wiosennymi dekoracjami. W sali konferencyjnej spotkały się dzieci z przedstawicielami władz miasta, pracownikami poczty, rodzicami i filatelistami. Część prac znalazło się na przygotowanej wcześniej wystawie. Organizatorzy ubolewali, że nie mogli pokazać wszystkich prac, ale zmusiły do tego warunki lokalowe.

Bardzo interesującym momentem spotkania była opowieść pani biolog. Prelekcja wzbogacona multimedialnym pokazem bardzo się podobała. Dzieci reagowały żywiołowo.

Występy artystyczne dzieci były wydarzeniem nie lada. Wiersze i piosenki o wiośnie były ciekawym i trafnym zestawieniem programowym. Dzieci były wspaniałe. Występy zostały nagrodzone rzęsistymi oklaskami. Nie szczędzono pochwał dla pani wychowawczyni klasy 4 „i”.

Z ciekawością oczekiwano momentu ogłoszenia wyników konkursu. Najlepszą okazała się Magda z 4 „f”. kolejne miejsca zdobyli Krzysztof z 4 „a” i Maja z 4 „h”. wyróżnienia otrzymali Olaf z 4 „h”, Natalka z tej samej klasy i Filip z 4 „i”. Dzieci otrzymały puchary, dyplomy i zestawy kredek.

Do osób szczególnie zaprzyjaźnionych z koszalińskimi filatelistami zostały przesłane specjalne wiosenne pozdrowienia. Po uroczystym ogłoszeniu nadejścia Wiosny do Koszalina zebrani obejrzeli wystawę. Dzieci zwiedziły Urząd Pocztowy. Rozstawaliśmy się w radosnych nastrojach i nie sposób powiedzieć, kto z faktu nadejścia wiosny do Koszalina, był najbardziej zadowolony.

Tekst nadesłał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
  • 1. Widok na salę, spotkanie prowadził prezes koszalińskich filatelistów.

  • 2. Praca, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie.

  • 3. Pamiątkami powitania wiosny w Koszalinie był datownik, kartka i znaczek spersonalizowany.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.