Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 219
· Najnowszy użytkownik: Iwona

free counters

stat4u

Aktualności

Uchwały Zarządu Głównego PZF

Dodane przez Redakcja, Dnia: 30.04.2020, 20:35 ZG PZF Uchwały i zarządzenia
ZG PZFW dniu 24 kwietnia 2020 roku, na posiedzeniu internetowym Zarząd Główny PZF przyjął dwie uchwały ściśle związane z panującą w kraju sytuacją epidemiczną. Pierwsza z nich przedłuża kadencję władz wybieralnych związku na wszystkich szczeblach o jeden rok. Druga określa zasady organizacji wszystkich imprez filatelistycznych w roku 2020. Publikujemy pełną treść tych uchwał.
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | archeofil dnia maj 02 2020 19:08:33
Uchwała nr 49:
"Przedłuża się o jeden rok kadencję dotychczasowych władz wybieralnych Związku wszystkich szczebli".
I to wszystko. I ani słowa wyjaśnienia, na jakiej podstawie prawnej ta niezgodna ze Statutem uchwała została podjęta! Czyżby członkowie PZF nie zasługiwali na jakieś wyjaśnienia? Tłumaczenie wszystkiego koronawirusem jest niewystarczające.
#2 | archeofil dnia maj 06 2020 15:57:26
Od czterech dni czekam na odpowiedź na moje pytanie i jeszcze się jej nie doczekałem. Czyżby żaden z szanownych członków Zarządu Głównego PZF nie miał odwagi zabrać w tej sprawie głosu? Czyżby w tym gronie nie znalazła się ani jedna osoba, potrafiąca wytłumaczyć podjęcie tej niezgodnej ze Statutem uchwały? A może nikt z szacownego grona Zarządu Głównego nie zagląda na główną stronę internetową Związku?
#3 | archeofil dnia maj 10 2020 17:13:46
Minęły kolejne cztery dni i nadal nic - żadnej odpowiedzi. Nie jest to jednak niestety dla mnie niespodzianka, bo już poprzednio byłem tak samo ignorowany.
5 października 2019 roku w "Aktualnościach" została opublikowana informacja o tym, że Nadzwyczajny Walny Zjazd PZF zatwierdził nowy Statut Związku (http://www.zgpzf....7&ni=1). Składała się ona z 12 zdjęć (na pięciu głównym bohaterem był sztandar Związku, a na ośmiu delegaci w postawie "na baczność" ) i pięciu linijek tekstu, w którym nie było jednak ani słowa o tym, jakie zmiany zostały wprowadzone do Statutu. Zapytałem o to w komentarzu dodanym 10 października, ale do dziś (!) nie dostałem odpowiedzi. Widać nie tylko członkowie Zarządu Głównego, ale i delegaci na Zjazd też nie zaglądają na stronę internetową Związku.
Moje pytanie doczekało się tylko jednego ironicznego komentarza: "Drogi Kolego, a po co Tobie ta informacja? Ważne, że jest fotoreportaż. Musi Kolega zrozumieć demokratyczne procesy zachodzące w Naszym Związku. Ciekawe czy Delegaci znają odpowiedź na pytanie Kolegi? Może ktoś z Kolegów Delegatów odpowie na pytanie?".
To milczenie władz PZF jest zastanawiające. Nie wiem tylko, czy wynika ono z braku chęci kontaktu z członkami Związku, z nieumiejętności udzielenia merytorycznej odpowiedzi, czy też jest spowodowane czym innym. A może wynika ono z arogancji władzy (przykład idzie z góry)?. Czyli: uchwalamy co chcemy, robimy jak nam pasuje i nie musimy się nikomu tłumaczyć, ani nie będziemy niczego wyjaśniać! Ciemny lud wszystko kupi, zaakceptuje i ani piśnie!
#4 | Apelator dnia maj 10 2020 20:44:51
Drogi Kolego, wygląda na to, że nie jest rolą członka zadawanie pytań. Szczególnie takich, w których odpowiedź jest jasna. Zapis artykułu 18.4. Statutu mówiący, że ,,kadencja władz i organów Związku trwa cztery lata,, jest dla każdego jasny. Został w nowym, niestety po raz kolejny odrzuconym przez sąd projekcie statutu, zastąpiony trochę innym sformułowaniem: ,,Kadencja władz najwyższych i organów zarządzających PZF trwa cztery lata,,. Po co była ta zmiana? Autorzy projektu zapomnieli nawet określić w umieszczonym po raz pierwszy słowniczku na początku odrzuconego projektu, co oznacza dokładnie nowe określenie ,,organ zarządzający PZF,,. No ale po decyzji sądu - sprzed około miesiąca - jest to już bez większego znaczenia. Cztery, to dalej cztery.
Czyżby większość najwyższej władzy nie czytała tekstu Statutu? Czas, który obecnie wszyscy przeżywamy, powinien być zatem dla całego społeczeństwa i w tym filatelistów, okresem poważnej weryfikacji, kogo wybierać będziemy w przyszłości do władz wszystkich organów zarządzających. To nieprzewidziany w żadnym statucie okres próby.
#5 | archeofil dnia maj 15 2020 08:47:09
Niestety, jest tak jak przypuszczałem. Żaden z członków Zarządu Głównego nie spróbował wyjaśnić, na jakiej podstawie prawnej Zarząd podjął tę niezgodną ze Statutem PZF uchwałę. Widocznie jest to niemożliwe, bo uchwała jest sprzeczna z prawem.
Ciekawe, co na to Główna Komisja Rewizyjna. Chętnie bym kolegów z GKR o to zapytał, ale niestety - na stronie internetowej Związku są tylko ich nazwiska i zdjęcia, ale nie ma ani jednego maila i ani jednego numeru telefonu. Czy to chęć zachowania konspiracji, czy świętego spokoju?
#6 | Apelator dnia maj 15 2020 11:19:52
Wywołany przed kilkunastoma dniami po raz pierwszy raz do tablicy, piastujący urząd naczelnego rewizora, skomentował to głosem pełnym miłosierdzia: ,,Temperament, wrażliwość, widzenie świata, ,,polityczność,, zachowań każdy ma inną - ale jesteśmy od siebie wzajemnie zależni i w naszej mądrości szukajmy najlepszych rozwiązań. GKR PZF podejmie decyzję, czy widzi konieczność doprecyzowania zapisów uchwały nr 49,, Amen.
#7 | archeofil dnia maj 22 2020 10:56:33
Właśnie dziś mijają trzy tygodnie od mojego pierwszego wpisu. Przez ten czas żaden z wielce szanownych członków Zarządu Głównego nie znalazł chwili, aby odpowiedzieć na moje pytanie - w końcu nie błahe - o podstawy prawne tej niezgodnej ze Statutem PZF uchwały. Bardzo to przykre, bo takie zachowanie świadczy albo o tchórzostwie, albo o arogancji i lekceważeniu zwykłych członków. Koleżanko i Koledzy z Zarządu Głównego - niniejszym straciliście mój szacunek, a tym wymownym milczeniem sami się przyznaliście, że nie macie argumentów na swoją obronę!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.