Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 754
· Najnowszy użytkownik: Sibur-NaradCak

free counters

stat4u

Aktualności

"Filatelista" nr 06/2020

Dodane przez Redakcja, Dnia: 30.05.2020, 12:06 ZG PZF Filatelista
"Filatelista" nr 06/2020Ukazał się numer 06/2020 (1172) miesięcznika "Filatelista". W numerze m.in.: o 70. rocznicy powstania PZF, o pierwszych znaczkach pocztowych świata, o funkcjonowaniu poczty lotniczej w Polsce w 1960 r., o znaczkach Wolnego Miasta Gdańska z ukośnym nadrukiem "Danzig", o policji na Śląsku w okresie plebiscytu oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Pełny spis treści oraz okładkę numeru 06/2020 (1172) można zobaczyć po kliknięciu >>TUTAJ<<. Przypominamy również, że pismo jest dostępne także w sieci księgarni Empik oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej e-filatelista.zgpzf.pl.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | johann olchowik dnia czerwiec 05 2020 13:49:40
J. Walocha Policja w okresie plebiscytu na Górnym Śląsku mało znany fragment historii

Anonimowemu właścicielowi wszystkich ilustracji (czyli Marianowi Biesiadzie) piykne dziyńki za zaprezentowanie Nam nowości filatelistyczne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku. Tak samo na stronie Silesiany Marian Biesiada raczy Nas walorami filatelistycznymi (rarytasami) ze swojego zbioru. Miejmy nadzieję że dalej będziemy mieli okazję podziwiać rarytasy z kolekcji Mariana Biesiady.
Ilustracje, czyli walory z tego artykułu "rare" natomiast treść tego artykułu (czyli wiedza) autora na temat Górnego Śląska a co za tym idzie okresu Plebiscytowego znikoma (żenująca). Od osoby z tytułem profesorskim wymagało by się więcej wiedzy z tematu który poruszana.

WSJP - Kto stoi w miejscu, ten się cofa &#8211; (ten, kto nie podnosi stale swoich kwalifikacji, nie jest dynamiczny i twórczy, ten pisze jak pan profesor).

zbiory Katowickiego Archiwum Państwowego (teraz dostępne dla każdego)
opracowania Instytutu Pamięci Narodowej (wydawca Muzeum Śląskie)
opracowania Domu Współpracy Polsko &#8211; Niemieckiej
Te instytucje i ich wydawnictwa polecam panu profesorowi.
J. Olchowik

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.